TurkNet bir şeyler deniyor

Ankaradan Ankaraya nasıl 14 ms alıyorsunuz anlamadım ben Bursadan gnow a 19 ms ile bağlanıyorum.

Çok basit hepimiz istanbul turuna çıkıyoruz :smiley:

Sen daha önce şikayet etmiştin sanırım bu konuda o yüzden senin hattını kiralık telekom hattına geçirmiş olabilirler :smiley:

İyi ya boğaz turu yapmış oluyoruz turknette olmasa :smiley: ama ankarada bazı sunuculara daha düşük ping almışsınız o yüzden sordum.

3C1B ile direk peer yapmışlar o yüzden istanbulu gezmiyor diğerleri yüksek hep :smiley:

1 Beğeni

Bilemiyorum olabilir. Sizlerin altyapı tipi nedir? Benim VAE Fiber. Belki fiber için böyle bir durum oldu. Çünkü geçenlerde arıza oldu 1 Mbps ye düşmüştü hızım. Ondan sonra kademe kademe ping düştü.

VAE Vdsl kullanıyorum ben. Eğer eski tracertler varsa muhtemelen ilk hop 172.17.1.3 veya 172.17.1.135 dir sizde de şuan farklı bir yere aktarılmışsınız.

2 Beğeni

@muhep Geri yükseldi ben de 3c1b 3 ms kadar düşmüştü tekrar 12 ms türk telekom da 11 ms’den 14 ms

Bende ping sorunu yaşıyorum. Doğu bu konuda çok şanssız. Ve sorun tamamen türknetin kendi yönlendirmelerinde. Google ping normalde 80 civarı. Güvenli internet profiline geçince 40 a düşüyor.

Resim sıraları karışmış :frowning:

Bu pinglerin düşmüş hali :confused: TurkNet bütün trafiği İstanbul üzerinden yönlendirdiği için böyle. Aylardır GFN konusu altında bu tartışılıyor zaten. alperenatici bu konuda açıklama yapıp ilerde Ankara’ya pop noktası koyulacağını söylemişti. TurkNet'in Teknik Yetersizliği Nvidia GeForce Now Sorunu ve Bütün Türkiye'yi bilerek internette gecikmeli bağlamasına sebep olması - EFG tarafından #97

1 Beğeni

Bende Bursadan Ankaraya 18 Bursadan Bursaya 17 ms ile bağlanıyorım ara bağlantı noktalarının sayısı artmalı bence . @enisemre

Türknetin yönlendirmelerinde ciddi sıkıntılar var bence. Parsec kullanıyorum P2P görüntü aktarımı yapıyor bu uygulama yani ip den ipye bağlantı. Ankara’da oturmam rağmen aynı şehirdeki arkadaşıma minimum 30 40ms ile bağlanıyorum. Tracert attığımda trafik o kadar çok yerden dolanıyor ki. TurkNet 'e bu konuyla alakalı bir kaç kere şikayette bulundum fakat bir gelişme olmadı :confused: *TT kullanıp birbirine bağlantı kuran arkadaşlarım 8 10 15ms gibi değerler alıyorlar…

GFN ilk açıldığında minimum 22ms ile bağlanabiliyordum şimdi 14ms e indi. Geçen günkü bakımdan sonra oldu yönlendirmelerle alakalı olduğunu düşünüyorum o yüzden. Umarım daha da iyileşir

1 Beğeni

evet bende şikayette bulundum bi inceleme sonunda yönlendirmenin düzeltileceğini söylediler google.com a 50 60 ms alıyordum şu an 23 24 ms oluyor ama diğer sunucular hala aynı:(

Konu üzerine traceroute ve ping testlerini uyguladım ancak Karadeniz tarafı için sanırım bir iyileştirme yok henüz. İldeki Turk Telekom server’ına 25-26 ms ile TurkNet’e 17 ile bağlantı sağlıyor halen. Ancak dün geceki bağlantı kopmasının ardından hız stabilitesinin arttığını görüyorum. TurkNet ciddi manada bir şeyler deniyor gibi. Umarım yeni taşıyacağım evde de 100mbps alabilirim :confused:

Bahse konu stabilite:

1 Beğeni

Bende hala aynı ping süreleri.

Tracert atarmısınız?

hocam şuan kontrol ettim tekrar 60 ms civarına çıkmış bu sabah düzgündü modemi kapatıp açınca bozuldu ıp değiştiği için olabilir mi?

hocam modemi kapatıp açtım ıp değişti ve şimdi sonuca bakın

Aynı olay bizim de başımıza gelmişti. Umarım bizimki gibi geçici olmaz sizin de. 2 günlüğüne bu kadar düşük gecikme almıştık biz de İstanbul’da.