Turknet Arıza Taleplerini Dikkate Almıyor

Dostum senin sorunun benim sorunum olsaydı keşke, her zaman kötünün ötesinde birşey vardır

Açtığım arıza kaydı bugün 8.gununde ve internet yok
Hat mevcut ama internet yok modem internet ışığı yanmıyor
Destek ekibi bilgi olarak yeterli donanıma sahip değil diye düşünüyorum
Ariza kayıt çözüm süreci 10 gün, merakla bekliyorum
bu mağduriyet süreci faturadan düşülmesi gerekir ama nerede o anlayış ?

Hız problemine pek takılmayın vaad verenlere aldanmayın çünkü Telekom altyapısı kullanıyorlar bu eskimiş altyapı desteklemekte zorlanıyor

1 Beğeni

modemin yazılımının versiyonu nedir?

ben de benzer bir sorun yaşıyordum abpm.6 sürümünde.

şu an v550abpm5f1 sürümünü kullanıyorum ve kopma, internet ışığının gelmemesi sorunu yok artık.

Aile profilini operatörden alamıyorsanız cloudflare gibi dnsler var aile profilli olarak ya da modem üzerinden destek varsa ayar vererek aile profilinizi oluşturabilirsiniz.

Modem VMG8623
V5.50(ABPM.6)C0. global sürüm

1 Beğeni

Cloud free diye biliyordum yanlış mı
Modem üzerinden nasıl yapabilirim açabilirseniz minnettar olurum

TurkNet destek ekibinin sorunumu çözebileceği umudum yok, arıza kayıt 8.gününde tam olarak 4 gündür internet yok
Tahammül direnç destek oldukça ısınmaya başladı

1 Beğeni

Merhaba, kaydınızın takibini sağlamaya devam ediyorum. Sürecin hızlanması adına ekiplerle iletişime geçtim. Gereken adımların atıldığından emin olabilirsiniz :innocent:

1 Beğeni

Hocam merhaba
Ben bişey sormak istiyorum

Mevcut sorumun çözülemiyor, bugün 10.gun
Destek bölümü bugün bana bakır kablo hasarlı diyor
Dün Telekom arkadaşlar bendeydi port değişti kendi merkezlerini arayıp hat durumu kontrol edildi hiçbir sorun yok problem TurkNet kaynaklı dediler

Cihazlarından sokak hat verisi ve bana gelen veriyi kendim gördüm

Sorum şöyle
Yeni bir kullanıcı adı ve şifre tanımlanırsa zaten port dün değişti, mevcut hat iptal edilirse
Sorunu geride bırakmış olurmuyuz

1 Beğeni

Merhabalar, ilettiğim bilgilere istinaden sizinle iletişime geçildiğini görüyorum. Dilerseniz sürecin ilerlemesini bekleyelim. Gelişme yaşandığında ekipler sizinle tekrar iletişime geçecektir.

1 Beğeni

Teşekkür ederim

1 Beğeni

Anlayışınız için ben teşekkür ederim. Sağlıklı günler diliyorum :innocent:

2 Beğeni

Herkese merhabalar

Forumdaki tüm bilge üstadlardan yardım rica ediyorum, artık sıyırma noktasındayim
Ayın 17sinden bu yana internet yok, meğer ne zor şeymiş değeri gerçekten anlaşılır oldu

Xdsl görseli ekliyorum
Destek numaram 53688400

Başka sağlayıcıya geçmeme direncimi koruyorum

Merhaba, paylaşmış olduğunuz DSL değerleri güncel mi?
DSL değerleriniz güncel ise şu anda internete girebiliyor olmanız gerekiyor çünkü bir sorun göremiyorum. Eğer internete erişim sağlayamıyorsanız modeminizi iğne ile sıfırlayıp 0’dan kurulum yapmanızı önerebilirim çünkü görünürde bir soru göremedim DSL değerlerinizde.

1 Beğeni

Cevap için teşekkürler
Bende aynısını yazardım ama durum ilginç ve enteresan hale geldi
Bunu birkaç kez denedim, hatta pazar günü gelen Telekom ekibi Kendi sıfır modemlerini denediler durum aynı
Sizinde gördüğünüz gibi veriler normal gözüküyor ama modemde internet ışığı kırmızı sabit kalıyor

TurkNet bana kullanıcı şifresi ve ......adsl@turk.net adını. ........data@turk.net şeklinde değiştirdi , bu işlem de durumu değiştirmedi

TurkNet saha ekipleri yokmu, Telekom saha ekipleriyle son 10 günde 3 kez tanıştım

Umutsuzca pineklemeye devam ediyorum

Allah yardımcınız olsun gerçekten sinir bozucu durum inşallah çözülür sorununuz.

1 Beğeni

Merhabalar, sabah saatlerinde sizinle tekrar iletişime geçildi. IP sorunu yaşandığı için tekrar kurulum yapılması gerektiği iletildi. Bununla beraber kurulum işlemi için sizinle 19.00’de tekrar iletişime geçilecek :raising_hand_man:

2 Beğeni

Slm arkadaşlar, herkese merhabalar
TurkNet sorunumu çözemiyor modem ip alamıyor internet ışığı yanmıyor
Yarın 12. gün olacak, sorun Telekom hattı yada modemimde değil tamamen TurkNet sisteminde
Telekom ekipleri bunu kanıtladı, bizzat gördüm
TurkNet tekrar tekrar döngüsel işlemleri yapıyorlar, konu yazılım birimine defalarca iletildi çözüm gelmedi halen, yazılım birimi diye bir birim yok sanırım

Uzatmayayım ben havlu atıyorum
Yarın diğer seçeneklere bakma zamanı, buraya kadarmış
Destek olan herkese teşekkür ederim

1 Beğeni

Merhaba, @stkan kullandığın modem zyxel vmg3625-t50b mi ?

Merhaba
Hayır vmg 8623 , ama modemle ilgili söylemin varsa modemle ilgisi yok
Telekom ekibi Kendi sıfır modemlerini denediler onlar da ip alamadı

TurkNet bilgi işlem yazılım destek ekibine sevgilerimi sunmak isterim

İnternetsiz kalmak üzücü ben kendimce araştırma yaptım istersen bunlarıda dene hocam belki bir faydası dokunur.

1.) daha önceki mesajlarınızda aile profilini kapatınca internet’e giriş yapabildim demişsiniz tekrar deneyin aile profilini kapatın bakalım internet ’ e giriş yapabilecekmisiniz

2.) Yine yukardaki mesajınızda modem kablo splitter söktüm başka modemi deneyecekken demişsiniz yine aynını yapın belki gene düzelir ?

3.) Bu konuya belki bakmışsınızdır ama bakmadıysanız diye linkini atayım belki burdaki ayar işinize yarar

4.) Yeni forumda böyle bir konu var göz atıp deneyin isterseniz

5.) https://www.kasmasorunu.com/modem-ip-almiyor/ şöyle bir konu var belki işine yarar

2 Beğeni