TURKNET ANKARA VDSL kullananlar bakabilir mi?

Herkese merhaba ANKARA’da TurkNet vdsl kullananlar,

bu sunucuya 146.66.155.1

pingplotter ile ping atıp ekran görüntüsü atabilirmi özellikle akşam 8-10 arası olursa sevinirim.

Netspeed kullanıyorum çok fazla paket kaybı var…

eğer TurkNet’te bu sorun yoksa TurkNet 'e geçmeyi düşünüyorum

Şuraya bir detay eklemek istiyorum. Pingplotter a çok güvenmeyin. Anormal sonuçlar verdiğine çok defa şahit oldum. Pingplotter test sonucu sağlamasını WinMTR yazılımı ile de yapın.

merhaba genelde uzaktan güvenlik kamerası izlerken görüntü takılmaya başlıyor. ping testi yaptığımda pingler yüksek çıkıyor

Kameranızın türünü bilmiyorum ama eğer ip kamera ise görüntüleri önce kendi veri merkezine gönderir sonra siz merkezden geri dönen görüntüyü izlersiniz. Modem üzerinden DNS değiştirme işlemi yaparak kontrol edebilirsiniz.
Ek olarak bir kaynakta şu sebepler sıralanmış " Zayıf WiFi Bağlantısı veya Düşük Bant Genişliği

Kablosuz güvenlik kameralarındaki video kaybı veya zayıf video sinyali, kararsız ağ bağlantılarından, zayıf bir WiFi bağlantısından veya düşük internet bant genişliğinden kaynaklanabilir. İşte bazı nedenler:

• Kameralar yönlendiriciden çok uzakta
  • Kameranız ve yönlendiriciniz arasında çok fazla fiziksel engel var
  • WiFi sinyal kesintisi ve girişim sorunu var

Çözüm

• Mümkünse kameralarınızı yönlendiriciye yaklaştırın.
  • Doğru kanalı seçin (bazı yönlendiriciler 2,4 ve 5 ghz sinyalleri yayabilirler).
  • Fiziksel engellerden kaçının (duvarlar, ağaçlar vb.).
  • Bir WiFi menzil genişletici kullanın.
  • Analog ve IP PoE kameralardaki video kaybını gidermek için BNC konnektörünü tekrar bağlayın ve PoE anahtarını çıkarın.
  • Ağı ve olası ağ kesintilerini kontrol edin.
  • Hücresel güvenlik kameraları için SIM’in doğru şekilde takıldığından emin olun."
    Bu bilginin kaynağı

merhaba sorun wifi yada başka birşey değil. sorun paket kaybından kaynaklanıyor.
eğer ankarada TurkNet vdsl kullanan birisi pingplotter testi gönderebilirse geçiş için bana yol göstermiş olur.
bu benim netspeed pingplotter test sonucum
Ekran görüntüsü 2022-11-26 223351