TürkNet Ailesine Teşekkürler

Yaklaşık 1,5 sene öncesine kadar Türk Telekom firmasından hizmet almaya devam ederken karşıma TurkNet firması çıktı. O zamanlarda 150 GB AKN olması ilgilimi çekti. 75 GB AKN kullanırken aynı fiyatta 150 GB AKN olması avantajdı benim için. ISS geçiş işlemi yaparak TürkTelekom Firmasından TurkNet firmasına geçiş yaptım. Geçiş işlemim sorunsuz birşekilde tamamladım. 16 MBlik tarifenin yaklaşık 14 mb civarında hız testi sonuçlarım çıkıyordu ve hizmetinden ve AKN miktarınında tamamen kalkmasından çok mutluydum. Sokağımın başına Türk Telekom Ekibi altyapısal olara T7 Erişim Kabini koyarak 75 MB VDSL hizmetine geçiş yaptım. 85,99 TL fiyata şuan gerçekten parasını hakedecek ve fiyat/performans olarak çok memnunum.

Teknik Bilgiler;
T7 Erişim kabini ile evim arasında yaklaşık olarak 220 metre mesafe bulunmaktadır. Ankastre kutusu tahta direk üzerinde bulunuyor olup, ankastreden modeme kadar CAT5 kablo kullanmaktayım. Modem ASUS DSL-N16 ADSL/VDSL modem bulunmaktadır. Hız testi sonuçları modemin kablosuz özelliği kapalı olup, tek cihaz üzerinden kablolu bağlantı şeklinde yapılmıştır.

Diğer kullanıcılara göre PİNG değerim 43 ms çıkmaktadır. Pingi düşürebilmek için benim yapabileceğim yada TurkNet çalışanlarının yapabileceği birşey var ise yapılmasından mutluluk duyarım.

**Fiyatlandırma politikasından , kendini geliştiren , yenileyen TurkNet Genel müdüründen Müşteri hizmetlerine kadar verilen hizmet ve kaliteden dolayı kendilerine teşekkürlerimi iletmekteyim. :smiling_face_with_three_hearts: **
Hız değerleri;

4 Beğeni

Böyle güzel yorumları görmek çok güzel. Umarım hiç sorun yaşamadan kullanmaya devam edersiniz. :smiling_face_with_three_hearts:

2 Beğeni

Gayet güzel. İyi kullanımlar umarım böyle devam eder :upside_down_face:

2 Beğeni

Diğer kullanıcılara göre PİNG değerim 43 ms çıkmaktadır. Pingi düşürebilmek için benim yapabileceğim yada TurkNet çalışanlarının yapabileceği birşey var ise yapılmasından mutluluk duyarım. :slightly_smiling_face:

Turk.net[İstanbul] serverini seçip test yaparmısınız ?

Speedtest sayfasında Adana lokasyonu gözüktüğü için istanbul seçemiyorum fakat Nperf hız testi sayfasından hız testi yaptığımda TurkNet İstanbul Sunucusu seçildiğinde hız testindeki ping değeri ;

İstanbul sunucusuna uzak olduğunuz için 40+ ping alıyorsunuz. Buradan Turk.Net serverini seçtiğinizde daha düşük çıkacaktır fakat bu bir sorun teşkil etmiyor.
image

1 Beğeni

Çıkışlardan kaynaklı olarak sunucu ne kadar yakın olursa olsun bazı sunucularda yüksek gecikme süreleri normal. Değiştirtmeye çalışmanıza gerek yok performans konusunda da bir eksiği dokunmaz size.

1 Beğeni

Bilgilendirme ve desteğiniz için teşekkür ederim. :hugs:

3 Beğeni