Turknet adslden vdsle geçiş sorunu

Ben ocağın 29 unda adslden vdsle geçişimi istedim ertesi gün vdsle geçirdiler fakat aldığım hız 30 35 mbps download olması gerekirken 3-4 mbps alıyordum arıza kaydı oluşturdum türk Telekom kaynaklı arıza yok dendi 31 ocakta TurkNet kendi yetkilisini yolladı bunun sebebinin arızalı port olduğunu kayıt oluşturduğunu ve en geç 1 Şubat öğleni çözülür dedi ve gittikten sonra internette gitti 3 şubata giriyoruz ve portta değişmedi internette gelmedi oluşturulan kayıtlara TT kaynaklı arıza yok deniyor

Bu arada alt komşum 35 mbps civarı alıyor

TT kayıtlı arıza yok olarak yazsa bile arka planda ekipler olumsuz teyit verince kayıt yeniden açılır.Arka planda işlemleriniz devam ediyordur OİM üzerinden gelicek mesajı bekleyiniz.

Sorunlu port değişim işlemini TT ekipleri’nin yapması gerekiyor. Mevcut arıza kaydı üzerinden yazmaya devam edin. Ivedi işlem yapılmasını ısrarla isteyin. Mutlaka dönüş olacaktır.

Bugün söylediler ki yapa altyapısında 1600 mt uzakliktayım fiber değişim yapılıyor sizi 200 mt santral uzaklığında vae altyapısına geçirelim kabul ettim bekliyorum