Turknet 22 gün oldu. İnternet yok

müşteri numaram **
DESTEK NO:34388426
Bağlı olduğum santral Küçükköy Gaziosmanpaşa İstanbul
18.06.2020’de açmış olduğumuz destek kaydına istinaden 22 gündür internetimiz düzeltilememiştir. Bize aktarılan bilgide alt yapı sağlıyıcısından
kaynaklanan kablo arızası oldugu aktarılmıştır. 08.07.2020 de saat 21.00’da internetimiz vdsl olarak gelmiş ve gece yine gitmiştir. İç tesisatımızı kontrol ettirdik splintir ve farklı modem denedik iç tesisatımızda sıkıntı yok. Birde telefonumuz çalışıyor sadece internetimiz yok. Lütfen ilgilenip acil bir şekilde halledilmesini rica ederim.

2 Beğeni

Kablo arızası standart oyalama taktiği.

Bana da başta kablo arızası dendi. Sonra öğrendim ki port uçmuş. Şimdi bekle ki TT den port gelsin.

DSL ışığı yanmıyor şeklinde online işlem merkezi üzerinden kayıt oluşturun.

Olusturdum 22 gundur yazisiyorum turknetle bir dun aksam geldi bir saat kadar sonra yine gitti takipdeyiz diyorlar ama sorun bence porta çünkü alt yapı sorgulamasında alt yapı çıkmıyo suan

Kendi adresiniz üzerinden sorgulama yaparsanız görünmüyor olabilir? Karşı dairenin adresi üzerinden sorgu yapıp kontrol edin

Şimdi sizin dediginiz gibi sorguladım ama altyapı yok diyor malesef acaba telekom benim
Portumu başkasına vermiş olabilirmi telefon çalışıyor sadece internet yok

Port arızası yada hırsızlığı olabilir.

Yaşanmış birçok örneği var!

Nasil cozeriz acaba bilgisi olan varmı

TurkNet e kalırsa sadece OİM üzerinden arıza talebi açarak. Onlardan alacağın cevap ise arıza talebinizi TT ye bildirdik. Sonra bekle ki cevap gelsin. %90 sorununa çözüm olmayacak bir cevap olacak. Sen beklemeye devam edeceksin.

TT müdürlüğüne gitsen, adam yerine koyup dinlemeyecekler bile. Çünkü farklı bir İSS müşterisisin.

Yani aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık misali.

Portun bulundugu dolabı komple bozacaksin bu sefer onlar ugrasin en iyi cozum bence

1 Beğeni

:joy::joy::joy::joy:

Aynı durumu bende düşünmedim değil!

Şöyle kaskosu olan bir tırın yanlış manevra yapması yada kaza eseri :wink: saha dolabını kullanılamaz bir hale getirmesini!

Ben kullanamıyorsam kimse kullanmasın! :innocent::innocent::innocent:

Çok güzel düşünce çünkü hak ediyorlar.yatirim yapılmayan tek santral küçükköy galiba

altyapı bilgisi bulunamadı bende de diyor adsl kullanıyorum internetim var ama altyapı yok allah allah bak sen şu işe

Bendede vardı internet ama şimdi yok sadece telefon var portum galiba çalındı büyük ihtimal

Diğer bir nedeni de fiber altyapı geliyor yada gelmiş olması da olabilir? En doğru bilgiyi bağlı olduğunuz Telekom müdürlüğüne giderek alabilirsiniz

Kabinler hala eski tip olan gri kabinler bilemedim valla apartmanda türk telekom olanlar var internet kullanıyorlar bakalım sıkıntımızı ne zaman çözecekler

1 Beğeni

Herkese iyi geceler bahsettiğiniz sorunun büyük bir bölümü küçükköy karadeniz ve 500 evler civarında yeni altyapı geldi büyük bir değişim yapıldı bu haftada bağlarbaşı mah. İçin yapılmaya başlandı 2 sene hemen hemen her ay gop santral müdürlüğüne gittim bildiğin kafalarını şişirdim ancak bu kadar oldu çünkü bütün alt yapı onayı türktelekomun en üst mecrasında onaylama gerekiyordu ne zaman ki yönetim el değiştirdi tekrar yatırım başladı.
Bu arada bazı binalara fiber kablo döşendi daire içine kadar bazı yerlerede saha dolabına kadar fiber (vdsl2) sonrası bakır kablo şu telekom bütün kullanıcıları kendine bağlamak istediği ve pastadan daha büyük dilim almak için diğer iss leri yeni açtığı sahalara sokmak istemiyor. TurkNet yanlız santralden bağlantı sağlıyor bu yüzden internetle alakalı problemler çözülemiyor
Bir diğer mevzu ise türksat kablo tv sultangazi ilçesine yani bir merkez kuracakmış ve bu kablolama işini gop üzerinden yaptı bu sırada bazı mahallere girdi ve bazı noktalara toprak altı menol denilen kabin koydu bence türktelekom birazda bu olaydan sonra gop içindeki yatırımları hızlandırdı 3gün önce gop santralde müdür yardımcısı ile görüştüm bu söylediğimi aynen yüzüne de söyledim ve durumun bu olduğu ve mevcut aboneyi kaçırmamak olduğu kanısındayım

1 Beğeni

Az çok tahmin ettiğim gibi olmuş sanırım.