TurkNet 100 Mbps'e kadar hız paketimdeyim ve 75 sabit alıyorum?

Yani alt yapıların kaldırabileceği kadarını veriyorlar demek istedim.

Görselde görebileceğiniz üzer, şahsi altyapım 27 mbit’e kadar stabil hizmet verebilecek durumda. Buradaki esas kaygı, kullanıcılarına çağ dışı fiyatlara hizmet vermek isteyen anlayış. 10mbit upload için bile binlerce liralık fiyatlar istenerek metro ethernet hizmetleri verilmekte. Yurtdışı karşılaştırmalarına hiç bakmadınız sanırım.
https://www.instagram.com/internettekalite/

Yılanın başı Türk Telekom tekel sonuçta :smiley:

Eee? Hâlâ “alt yapıların kaldırabileceği kadarını verdiklerine” inanabiliyor musunuz?

Altyapının sınırını verdiklerini biliyoruz eğer bu böyle olmasaydı kişiden kişite hız değişmezdi başka TurkNet kullanıcısı 102 mbit hız alırken. Ben biraz zorlayıp hızımı yükselttiğimde kopmalar başlamazdı. Sınırsızlık istiyorsanız fiber olması gerekiyor. Ama onda bile bir sunucu sınırı var. Herkese yüksek hızı dayadıklarında geriye yetersiz kapasiteden başka hiçbir şey kalmaz.

1 Beğeni

Benim saha dolabıyla aram 15m görünüyordu Bina içinde fiber kutu var Bu kutu bikaç binayı besliyor Hatta bence bütün sokağı besliyor Hat bizim binadan dısarı çıkıp binalara bölünüyor ve ordan tekrar bizim binaya geliyor Bu sebeple 15m bilgisi hatalı olsa gerek Ayrıca maksimum 85 destekler görünüyor ama pratikte o kadar da desteklemiyor Sadece 75 civarı destekliyor

Modem ayarlarından snr’yi 4’e indirdiğim için hattın değerleri bu kadar artmış durumda

1 Beğeni