TurkNet 100 Mbps'e kadar hız paketimdeyim ve 75 sabit alıyorum?

100 Mbps’e kadar olan hız paketindeyim ve 74, 75 sabit hız alıyorum.

Download kapasite hızım hatta 95 desteklemesine rağmen en azından 85 net download hızı gelmesi gerekirken ben 74, 75 alıyorum.

Bknz ;

Screenshot_1

Buda modeme gelen hız ;

Aşağıdaki ise online işlemler teknik bilgiler kısmından ;

Ve hız testi sonucu aşağıda (Ping 44, 50 arası gösteriyor hız testinde ama en basiti tr sunuculu oyun LoL’de bile 50 ping sabit önceden 35 üstüne çıkmıyordu Ping’de yüksek.)

Screenshot_4

Screenshot_5

hattın bu haliyle daha stabil. bence dokunma zorlarsan kopma v.b yaşayabilirsin benim tavsiyem .

2 Beğeni

Hadi dediğin gibi olsun razıyım ama ping yüksek be hocam ping çözülse bari.

Yüksek ihtimalle saha dolabınızla aranızdaki mesafe ya da çevredeki yoğunluk yüzünden aldığınız hız 79’a kadar gerilemiş. Kapasite hızı 95mbps olarak gözükebilir ancak o hızı kopmadan almanız çok zor. Yukarıda da denildiği gibi böyle daha stabil olacaktır.

saha dolabıyla mesafe 48 fazla değil aslında bu hızdan memnunum ama en azından pingi çözebilsek keşke acayip yüksek ya oyunlarda daha yüksek hız testinde bile 50 civarı gösteriyor.

benim hattım 115 destekliyor görünüyor, Telekom 100 veriyordu, ben net 92 alıyordum. TurkNet 86 bağlıyor, net 80-82 görüyorum. Hattın gürültüsüne göre otomatik belirliyorlar. 90 verebilirler size de aslında, destek kaydı oluşturup talep edebilirsiniz belki.
Ping için bir şey diyemeyeceğim, benim 4-5 çıkıyor, ama apartman girişinde Telekom fiber var, eve bağlamıyorlar ama aşağıya kadar geldiği için ping düşüktür.

Bizimde zemin katta telekom fiber kutusu mevcut ben hızımın yükseltilmesini talep ettim defalarca fakat alt yapınızın desteklediği en yüksek hızı alıyorsunuz diye cevap geliyor halbuki destekliyor daha fazlasını hadi onu geçtim ping bari düşse en azından böyle devam ederdim düşük pingle.

Bu ping değerlerini kablosuzdada aynı alıyorum kabloludada fakat ethernet lan kablom cat5 sizce cat6 alsam fark edermi?

Kim dedi 95max ile 85 alabileceğinizi!?

Türk telekom verdi bilgiyi.

Telekom hattı detaylı incelemeden bilgi vermiş. Daha yüksek hızlarda kopma yaşayabilirsiniz. Hattınız 88 mbps profilinde olmasına rağmen stabillik açısından 80 hıza düşmüş. Hiç ellemeyin hatta kopmalar yaşarsanız 75 paketine dahi geçirebilirsiniz.

1 Beğeni

Zaten max 75 alıyorum 74, 75 sabit genelde tamam dediğiniz gibi stabilse böyle kalsın ama bu ping konusunda ne yapabilirim sizce rj45 cat6 ethernet kablosu sipariş ettim bugün normalde cat5 kullanıyordum cat6 ya geçince bir fark olurmu acaba sizce pingde?

Şuanda kopma vs hiçbirşey yaşamıyorum bu arada internet gayet güzel download ve upload efsane sadece ping sorunu var.

size verebilecekleri en iyi hız bu çünkü. Bu şekilde kalsın hiç elletmeyin en stabili bu

Hız konusunda sıkıntı yok kalsın fakat pingim yüksek ping anormal.

DSLAM kilidindesiniz arkadaşlar. Max kapasite ile, aldığınız link hızı arasında uçurum varsa, size tanımlanan hız profili o kadar demektir. Bildiğim kadarıyla 79mbit , 81mbit, 88mbit olarak 3 farklı DSLAM kilidi var.
Bakınız, benim hattım 76 destekliyor ve 73 alıyorum (tü maşallah)
DSLAM kilidi yok diyebiliriz. Veya en azından max hızımdan daha düşük bir kilit yok.
Ola ki hattım 120 destekleseydi ve 88 alsaydım ( yazlıkta yaşadım, TurkNet çözemedi, milleniye geçtim onlar çözdü ne yazık ki ) diyebilirdik ki 88 mbit kilidine takılmıştım.

UPLOAD değerinde göreceğiniz üzere 8mbit limitine takılmışım
ancak DOWNLOAD hattımın desteklediğinin biraz altında bağlanabiliyorum

Uploadı 8 vermeleri çok fazla bile normalde 8 veren firma yok sanırım vdsl vb hat ile turk telekom bile 3 veriyor galiba onda sınır olması doğal 8 bile fazla iss karşılaştırmalarına göre ama demekki download kopmalar vb olmasın stabil çalışsın diye kısıtlanıyor onada eywallah problem değil ama ping sorunu var o çözülse bari.

Ping nerde yüksek hız testinde mi, oyun vs testlerinde mi. Hız testi için npref yada ookla speedtest’de turk. net sunucusu ile deneyiniz.

Ne fikriniz fikir, ne diliniz dil :slight_smile: 8 çokmuş, telekom bile 3 veriyormuş, demek ki download kopmalar vb olmasın diye kısıtlanıyormuş :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Dediğiniz yerlerde denedim hız testindede yüksek gösteriyor pingi ayrıca oyundada yüksek.