Turk Telekom'dan Geçiş

Selam dostlar, TurkNet için bugün evrakları imzaladım, bir kaç sorum var.

1 - Türk Telekom’da Hipernet hizmeti alıyordum, TurkNet Fiber için kuruluma gelecek mi? (Fiber altyapım bulunuyor.)

2 - Altyapı sorgulama sayfasında 625 TL değerinde modemin TurkNet’ten olduğu yazıyordu, bu modemi nasıl tedarik ederim?

3 - Taahhütüm ayın 12’sinde bitecek, yarın geçiş işlemleri bitirsem erken geçiş olsa bir sorun olur mu?

Türknetin kendi alt yapısı olmadığı sürece telekom ekipleri kuruluma gelecek
Modemide aynı şekilde kuruluma gelen telekom ekibi sağlayacak( büyük ihtimal tplink archer-c5v gelir)
3.için fikrim yok

Merhaba, şimdiden aramıza hoş geldiniz diyebilir miyiz? :hugs:

TT’nin alt yapısı ve fiberi olduğu için kurulum için size TT ekipleri gelecektir fakat TurkNet’in alt yapısı olsaydı TurkNet kurulum ekibi gelecekti size.

Fiber alt yapınız olduğu için TurkNet size ücretsiz bir modem tedarik edecek. Modemi kurulum ekibi getiriyor diye biliyorum.

Abonelik işlemi ortalama 6 gün sürüyor yani abonelik işlemlerini ve sözleşmeleri imzaladıktan aşağı yukarı 6 gün sonra aboneliğiniz aktif oluyor tabii bu süre değişebiliyor yani kısa da sürebilir süreç.
image

1 Beğeni

İlginiz için çok teşekkürler. :blush:

Müşteri hizmetleri aradığında fiber kurulumla ilgili bilgi alamadık, modem de sadece tarifeye ek olarak alınabiliyormuş sanırım. Sadece kullanıcı bilgilerimin verileceği söylendi geçişten sonra.

2 Beğeni

Merhaba,

Sorgulama yaptığınız da VDSL mi FİBER mi çıkıyor ?

FİBER çıkıyor efendim

1 Beğeni

Fiber olarak hizmet alırsanız @Darkcrak arkadaşımın dediği gibi modem ücretsiz veriliyor, kurulum ücreti alınıyor. Fiber veya Vdsl hangisine geleceklerini söylediler mi ? Modem ücretli olarak alınması sadece vdsl için geçerlidir, İsterseniz @alperenatici arkadaşıma mesaj olarak abone numaranızı yazın hangi alt yapıdan hizmet alacağınıza dair bilgi versin.

2 Beğeni

Hayır söylemediler, peki yazıyorum efendim çok teşekkürler.