Türk telekom modemi archer c5v yeni sürümde root açabilen var mı?

Selamlar archer c5v yeni sürüm geldi. Root hesabını açabilen var mı acaba eski yöntem işte yaramadı, anlayan bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

AP olarak kullandığım için güncellenmedi sanırım.
Eski yöntem derken yapılandırma dosyasını açıp öğreniyorduk ve düzenleyip geri yüklüyorduk o mu?

Ben fabrika ayarlarına dönmüştüm güncelleme gelirde almazsa diye gelmiş. İpv6 bölümü hala yok ama durum ekranında ipv6 lan ve wan bilgi kısmı görünüyor, root atabilsek belki ipv6 çalışır bu sefer. Evet o yöntem conf.xml dosyasında roota dair bir şey çıkmıyor.

Eski root açılmış conf. dosyası elinde duruyorsa seçerek atmayı denedin mi?

Denemedim sürümü farklı işe yaramaz diye onda zaten ipv6 çalışmıyordu ip alıyordu testleri geçmiyordu.

1 Beğeni

Deneseydin keşke, en kötü açılmazdı resetlerdin :slight_smile:
IP çalışmasa bile menülerine erişeceksin ya yeni FW da değiştirirsin yine.

Ne gerek var anlamadım bu sürümü rootlamak lazım eskisinde ipv6 çalışmıyor.

Ap olarak nasıl ayarladınız? Ben baya uğraştım olmadı.

Herhangi bir kablo takılı değilken cihazı açtım.
Bütün kablosuz ağ ayarlarını yaptım (wifi adı, kanal ve şifre ayarları, wps özelliğini kapatma v.s.)
Root girişi yaparak internet ve yönetim wan larını sildim (çalışması için root ve bu işlem şart değil ama çok düzgün çalışması için tavsiye)
Yeni Wan oluşturup köprüyü seçtim, VLAN seçeneğinin işaretini kaldırdım ve kaydettim.
DHCP yi kapalı yaptım ve IP yi Router olarak kullandığım cihaza uygun bir IP yazdım, kaydettim.
WAN portuna Router un LAN portundan gelen kabloyu taktım ve kullanmaya başladım.
Bu aşamada eğer cihaz kendini resetlerse bir daha arayüzüne erişilmiyor ama AP olarak çalışıyor.

Bu seferde c5v nin lan portları internet vermiyor. Ve modeme bağlı yazıcıyı Ap modunda ki client göremiyor.

Wi-Fi de internete bağlanıyor, LAN portlar mı bağlanmıyor? Bende o şekilde bir problem yok.

Bütün her şeyi en baştan yapmanız lazım, farklı bir çözüm yazdım.

1. TP link i enerji kablosu dışında hiç bir kabloyu takmadan resetleyin ve bütün işlemler bitene kadar kesinlikle başka kablo takmayın.

2. Genel Ağ > WAN Bağlantıları altında Internet ve Management girdilerini silin. Sil seçeneği Root olmadığı için görünmüyor ancak öğeyi denetle yaparak şu kısmı sildiğinizde görünebilir hale getirebilirsiniz. İlgili yerdeki sadece limitedToShow kısmını silerseniz sil butonu görünür olacaktır, bu şekilde silebilirsiniz.

3. Ekle seçeneğinden yeni bir WAN oluşturup VLAN ID nin işaretini kaldırıp Köprü seçeneğini seçerek kaydedin.
    image

4. Kablosuz ağ ayarlarını istediğiniz gibi yapın.

5. DHCP sunucu ve IGMP Snoop u devre dışı bırakın. Yerel IP adreslerim 10.1.1.x şeklinde olduğu için buna göre bir IP verdim, kendi ağınıza göre girebilirsiniz.
    image

6. WAN portuna ana Router cihanızın LAN portundan gelen kabloyu takarak kullanabilirsiniz.

• TP link arayüzüne erişmek için TP linke bağlı olmanız lazım, bunun bir çözümü varsa şu an bilmiyorum.
  • IPv6 AP olarak son sürümde sıkıntı oldu, bir ayarı aktif etmiş olabilirler bununla uğraşıyorum.

Bunlar dışında herhangi bir sorun yaşamadım, normal AP olarak çalışıyor.

1 Beğeni

IPv6 ayarlari nasıl olmalı tplink archer v5 de calıştırıldığında bilgi verirmisiniz

Doğrudan kullanmıyorum, access point olarak kullanıyorum.

1 Beğeni

Üstat tekrar detaylandırdığınız için teşekkürler. Tatil bitince deneyeceğim. En son yöntem ile root şifresi almıştım. Tatilde access point ihtiyacım vardı. Çalışmıyor diye bıraktım.

@yasin12 öğeyi denetle ile silinen seçenekler çıkıyor, limitedToShow kısımları varsa silip deneyebilirsin.