Türk Telekom FTTH altyapısı getirdi

TurkNet 'e VDSL müşterisiyim, türk telekom binaya FTTH altyapısı getirdi, şuan mevcut müşteriler VDSL den FTTH taşınmıyor. Benimde modemsel arızalarım olmaya başladı, ftth de modemin iss tarafından sağladığını biliyorum, boş yere masraf yapmak istemiyorum, mevcut müşteriler ftth geçişi süreci hakkında ne tür bilgiler var, bu işlemi ne kadar yakında yapabileceğim.

Ek olarak, vdsl ve ftth aynı anda destekleyen modem oluyor mu?

Atakan Bey, Merhaba Fiber abonesi olmak için malesef geçiş işlemi yapılmıyor. Fiber abone olmak için yeniden bir abonelik başvurusu yapmanız gerekiyor. Aynı modemde birden fazla sinyal degil de. Farklı iki modemle hem VDSL bağlantınızı hemde Fiber bağlantınızı kullanabilirsiniz. Fiber hattın kutusu farklı olduğu için aynı adres üzerine bir Fiber bir VDSL veya ADSL hizmet alabilirsiniz.

merhaba @mehmetcan aynı adres üzerine nasıl fiber başvuru yapacağız. bende aynı durumdayım aynı adres üzerine abonelik göründüğü için başvuruya devam edilemiyor.

Merhaba TurkNet vdsl musterisini fibere tasimiyor ama telekomun fiber altyapisini netspeet,milenyum,gibirnet,comnet gibi diger sirketlerde kullaniyor ve TurkNet vdsl yi bunlardan birine rahat ucret odemeden tasirsiniz burda kaybedende TurkNet olur keyifleri catipta vdsl abonelerini fiber abonelerine tasimak icin neymis abonelik iptal et yeniden sifirdan 90 tl kurulumla abone yap iyimis bulursan yap

bildiğim kadarıyla vdsl hattı fibere taşımak port değişikliği ile olmuyor bundan dolayı yeniden abonelik başlatın diyor @mehmetcan daha net cevap verir

Aynı adreste TurkNet müşterisi var diyor, ikinci bir abonelik için başvuru yapılamıyor, kapatıp, sonra başvurayım felan desem kaç gün internetsiz kalacağım belli değil, tekrardan kurulum ücretini saymıyorum bile, gerçi ftth geçince modem almak zorunda olmayacağım için yine benim için karlı bir durum oluyor.

Burada bir diğer sorum, apartmana kutu konuldu, bir dairenin de ftth aldığını görüyorum. İnterneti alan zemin kat olduğu için hemen kutudan dışarıdan çekmişler kabloyu, benim daireme de dışarıdan mı çekiliyor, bazı yerlerde daireye kadar olan tesisatın değiştirilme muhabbetini gördüm de.