Türk Telekom Fiyatları güncelliyor

bende birden fazla firmanın yönetim kurulu üyesiyim , mevcut ekonomik durumda hiç bir ortak veya yatırımcı yapılan raporlamalarda ve bütçelerde gerçekten ciddi bir getiri fırsatı görmeden mevcut likiditesini kullanarak yatırım yapmaz , firmanın gelirine paralel olarak yatırıma devam etmeyi yeğler diye düşünüyorum. An itibariyle çok kırılgan , riskli bir ekonomik sürecten geciyoruz ve ülke ekonomimiz kendi içimizdekinden öte yurtdışından gelecek en ufak olumsuz bir haber ile etkilenir bir durumda.

100 megabit milenide daha uygun neyin avantajı bu ksks

Bu bahsettiğiniz durum doğrultusunda firmanın belirlemiş olduğu yol haritası daha da mantık kazanıyor. Her kırıcı yorucu harekette fiyatlarda değişiklik yaparak müşterileri yormak yerine tavan hedef belirleyerek istikrarı devam ettirmek de bir tercih. TurkNet bu zammı ay ay 10 lira arttırarak yapsa bunun yaratacağı çığı öngörmek çok zor değil. Müşterilerin şirkete olan inancı da bir hayli zayıflardı. Ancak TT’nin zammından fazla yapılan zammı savunmuyorum, mantık çerçevesinde yorumlandığında makul olabilme ihitmalini daha ağır görüyorum. Şirketin fiyat ve kriz yönetimi politikasını bilmiyoruz

Milleninin yarın ne olacağını bilemediğimiz için TurkNet’in zammı daha uzun soluklu olacaktır. Hijacking ve sansürlere bu fiyat farkının değeceğini de ‘advanced’ kullanıcılar biliyorlar

2 Beğeni

Bu noktada buda dogru bir yaklasim olabilir katiliyorum size. ha turknetin su durumda yatirimlara devam etmesinide taktir etmiyor degilim acikcasi.

2 Beğeni

Uzun soluklu olacağı kesin ekimde 85₺’di abone olduğumda eylülde 100₺ oldu mayısata da 140₺ oldu

bence TurkNet marttaki zammı bahane ederek haziranda zam yapmayacak

1 Beğeni

Ekimden bu yana yüzde yüz zammı sadece internet fiyatlarında fark etmemiş olmanız gerek :slight_smile:

1 Beğeni

Burada internet zammını konuştuğumuzu düşünüyorum ama ?

Zam olacak ben onda degilim esasinda. Ben abone olurken haziran 2023 e kadar zam derdim olmaz diyerekten abone oldum . O verilen soz sonrasi nasil bir uygulama olacak ben merakla onu bekliyorum acikcasi

1 Beğeni

İnternet zammının anlaşılması için dolardaki hareketliliğe bakmak lazım değil mi? Global çip krizini bilmek gerekmez mi? Networklere gelen yüklerle beraber şirketlerin yatırımlarını revize etmeleri bu fiyatlandırmaya dahil edebilir miyiz? Tüm bunlara evet diyorsak evet burda internet fiyatlarını konuşuyoruz.

Eğer dedikodular doğruysa ben Türknetin önde duyurduğu zamla bunu sübvanse edebileceğini düşünüyorum. Doların seviyesini korumasına da bağlı bu durum.

1 Beğeni

Ben zam yapilmasi noktasinda hak veriyorum ve bu zammi er yada gec tum iss ler yapacak dedigim gibi benim merak ettigim soz noktasi.ondada haziran 2023 ibaresi yayinda iken abone olan kisilere zam yapilmamasi dogru olan. Sitede ibare kalktiktan sonra uye olanlara zam yapmama yukumlulugu yok turknetin bence.

1 Beğeni

Taahhüt olmadığı sürece fiyat için tüketici adına bir yükümlülüğü yok. Taahhüt olsa dahi olağanüstü hallerde farklı hareket edebilirler.

Düşünsenize hepimiz birden geçtik TT’ye diyelim ki 1 milyon abone. Bunun onların bütçesinde yaratacağı yükü öngörmek gerekiyor. Ya yeni gelen abonelerden bunun acısını çıkarır ya da paketi suistimal sebebiyle iptal eder kaldırır, ücret iadesiyle ya da çeşitli kılıflarla istediği fiyattan paketi satışa sunar. Sonucunda TurkNetten de karsız iş yapmıyor ve şirket ilişkileri de oldukça kıymetli.

1 Beğeni

@EFG bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum. Neden haziran 2023’e kadar sabit fiyat garantisi yazısı kaldırıldı.

Her seye geldigi gibi internetede gelecek malesef . Heleki dolarda ivmelenmeye basladi ne kadar tutabilecekler bakalim

1 Beğeni

türk telekom zaten daha yeni zam yapmamış mıydı neyin zam mı bu gene?

Hiçbir fikrim yok Turk Telekom’da çalışan arkadaşım Hazirandan sonra bu şekilde olacağını söyledi fiyatların

haziran 2023’e kadar fiyat sabit olmayacağı için olabilirmi :smiley: ekim-kasımda yine zam gelir ki bu sene o şekilde oldu 100 tl’ye yükseleli 6-7 ay oldu hoop zam :smiley:

1 Beğeni