Turk Telekom Fiber Kablo

Merhaba arkadaşlar, daireme kadar fiber çekildi ve sorgulamada fiber çıkıyor fakat daireme çekilen fiber kablo çift kanal(üstünde obk-2019 yazıyor). İnternetten araştırdığımda genelde tek kanal ve sarı/turuncu renkte oluyor. Sizce çift kanal olması iyi midir? Rica etsem bilgilendirebilir misiniz?
İyi forumlar.


Merhaba. Size de iyi forumlar. :new_moon_with_face:
ALINTIDIR:
" Günümüzde multimod (çok modlu) ve singlemod (tek modlu) olmak üzere kullanılan iki çeşit fiber optik kablo vardır. Multimod fiber optik kablolar, 125µm dış çapa ve 50µm civarında çekirdek çapına sahiptirler ve ilerleyen ışık, çoklu yol üzerinden hareket eder. Data alma ve gönderme singlemod fiber optik kabloya göre daha yavaş ve kısa mesafelidir. Singlemod fiber optik kablolar ise sadece bir çeşit yayılmaya izin vermek için 10µm çapından daha az bir çapa indirgenmiştir ve ilerleyen ışığın tümü tek bir yol üzerinde hareket eder. Yüksek kapasitedeki bilgiyi multimod fiberden daha iyi iletirler. Çünkü sinyalin yayılması ve kaplamaya çarparak ilerlemesi yoktur."

2 Beğeni

Kısaca Multimod eski bir fiber teknolojisi mi? İlk çıkan mı?

Buradan “Fiber Optik Kablo Tipleri” bilgi edinebilirsiniz veya farklı kaynaklardan.

Merhabalar, öncelikle verdiğniz bilgi için teşekkür ederim. İnterette araştırmalarım sonucu şöyle bir ilan buldum:
http://turkish.opticalfiber-patchcord.com/sale-10105507-gray-single-mode-duplex-fiber-optic-cable-3-mm-outer-diameter-for-indoor.html
Bu da bana çekilen kabloya benziyor ve single mod deniyor.

Sanırım duplex fiber kablo olarak geçiyor. Buradaki linklerde geçen o.

https://www.infitek.com.tr/1x2-bina-ici-fiber-internet-kablosu-obk-1000m-pmu204