Turk Telekom cayma

Merhabalar aboneliğim. 30.09.2022 de bitiyor.

Yani 660 tl cayma bedelim vardı. Her ay düşüyordu cayma bedelim.

Geçenlerde 50 mbps paketi aldım 3 4 gün denedim.

Eski hızıma geri döndüm. Ve tekrar aradım bu sefer cayma bedelim 1900 lere çıktı tekrar. Sanki 2 yıllık taahhüt var gibi bir bedel çıkardılar. 3 4 ay sonra TurkNet e geçicektim. Şimdi ne yapacağım?

Hızınızı yükselttiğinizde muhtemelen yeni sözleşme yaptınız. Eğer 14 günü geçmediyse bu işlemden sonra yeni sözleşmenizden herhangi bir cayma bedeli ödemeden çıkabilirsiniz. Ancak daha sonrasında eski sözleşmeyi de feshettiğinize dair ücret -660₺ olan- çıkacaktır.

Düzelmez mi bu şimdi abi böyle mi kalacak benim taahhüt uzamiyacak denildi. 30.09.2022 de bitecek 7 8 ay sonra son ay kala 0 olmayacak mı yani

Sanmıyorum. Hız yükseltme işlemlerinde yeni taahhüt yapılıyor. Turk Telekom Online işlemlerden kontrol edebilirsiniz taahhütünüz ne zamana kadar uzatıldığını
https://onlineislemler.turktelekom.com.tr/
:confused:

@Emree aynı taahhüt abi süresi uzmanıyor. Sanırım bu ay yaptığım için şubat ayı diye öyle hesaplıyor sistem. Mart ayında düşmesi lazım. Düşmez ise tekrar ariyacagim. Her Ay’in 1 in de düşme oluyor. Bakalım 1 mart ta ne diyecekler

Anladım. Fatura kesiminizden sonra görüşün belki sistemsel sorun oluşmuştur. Ancak taahüt cayma bedeli zaten kalan ayların yapılan indirimle çarpılmasıyla bulunuyor. Muhtemelen daha fazla indirim yapıldığından cayma bedeliniz artmış da olabilir

2 Beğeni

Cimere yaz belki Ödeme sorunu ortadan kalkar

Eğer sözleşmeniz 12 ay veya daha uzunsa 6502 sayılı Tüketici Hakları Kanununun 52. Maddesinin 4. bendinde çok net belirtilmiş durumda. " Tüketici, belirsiz süreli veya süresi bir yıldan daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir " 12 ay ve daha uzun sözleşmelerin taahütlerin kanuni geçerliliği söz konusu değil. Ha firmalar bunu hiçe sayıyor ayrı. Fakat edevler üzerinden ilçenizdeki tüketici hake heyetine basvuru yapmanız yeterli oluyor 2 ay kadar bir zaman alıyor ama sonrasında seve seveeeee sözleşmeyi bedelsiz fes ediyorlar.

1 Beğeni

Konu ile ilgili emsal mahkeme kararlarıda mevcut . Tüketiciler olarak bir çoğumuz esasında haklarımızı bilmiyoruz ve firmalarda işi yokuşa sürerek bezdirme politikası uyguluyorlar. Tek yapılması gereken kanun maddesini beliterek iptal basvurunuzu yapım eğerki iptal etmiyoruz derlerse edevlet üzerinden tüketici hakem heyeti basvurusu cok basit ve 10 dk nızı alır maksimum. Ben bu şekilde süperonline ı dize getirdim .