Türk telekom altyapı sorunu nedeni ile internet bağlamamak

2 haftada müşteri hizmetlerini 5 kez aradım. Her seferinde türk telekom talebinizi size ulaşamadığı için reddediyor gibi bir yanıt alıyorum. Lâkin beni kimse aramıyor??? Bana 3 günde bağlarız dediler bende onlara güvenip eski internet aboneliğimi iptal ettirdim. Müşteri hizmetleri tekrar talep oluşturuyorum diyor ve 1 gün sonra altyapı sorunu yüzünden gecikeceğiz mesajı geliyor. Biz evde 3 öğrenciyiz. Benim bilgisayarım masaüstü ve wi-fi alıcısı yok. Benim sınavlarım var ben mağdurum. Bir ekip birşey yollasalrda çözülse problem ne bir anlasak.

1 Beğeni

Arıza kaydı oluşturdunuz mu TurkNet Online İşlem Merkezi üzerinden internete bağlanamıyorum şeklinde.

Altyapı sorunu dedikleri port olmaması olabilir mi adresiniz üzerinden tekrar altyapı sorgulaması yapar mısınız

@Ensrl Port olmasa zaten başvuru yapamaz ki. Başvuruyu yaptıysa ki büyük ihtimalle yapmış telekomu iptal ettirdiği için telekom oyalıyor bu bariz ortada.

Evet oluşturdum 1 hafta önce lakin hala aynı.

Sizin durumdan müzdaripliğiniz telekom kaynaklı. Fakat şunu da belirtiyim altyapı sorunu diye birşey olamaz neden derseniz zaten hali hazırda orada aktif kullanım olmuş. demekki sorun orda değil o işi yapanda. Çok komik bir şey ya hani desen ki mesela binada hiç net kullanan yok hatta ve hatta telefon hattı yok. O zaman anlarım çalışma yapılacağını da bunlar bahane, sadece bezdirme operasyonu siz TurkNet ten soğuyun diye bunu TurkNet yaptı sanasınız diye turktelekom yapıyor bunu.

Port bazen sorgulamada var olarak gözüküyor fakat ekipler geldiği zaman fiziksel olarak olmadıklarını görüyorlar bende başvuru yaptığımda aynı sorunu yaşadım port yoktu

@STORM şimdi sorgulama yapsam altyapı gözükmüyor internet aldığım dairede bana verilen port başka apartmanın portu

Eğer port sorunu yaşıyorsan Türknetin sorunu çözmesini beklersen çok uzun sürebilir yasaklar var mecbur bekleyeceksin yasaklardan sonra tt müdürlüğüne gidip süreci hızlandırabilirsin

Telekominikasyon şirketlerine ve ulaştırma şirketlerine yasak yok. İstedikleri saatte çalışmasını yapabilirler. Ama şunu diyim @Ensrl siz netspeed üzerinden port durumu sorguluyorsunuz o olay biraz farklı.Bütün portlar tek şirkete ait değil belirli bir paylaşım var yani sizin sorguladığınız port durumu x de kapalıdır y de açıktır z de kapalıdır.

Tt ekipleri diğer firmalar için belli sayıda port bırakırlar firmalar müşteri gelince talep edip alırlar direk firmaya port sağlamazlar TurkNet sitesinden sorgulama yapabilirim Türktelekomdan bile sorgulama yapabilirim istersen

Başvuru yaparken sorduğumda 10 a yakın boş port olduğunu belirttiler.

Portala ilgili değilse sorun kısa sürede çözülür fakat dediğim gibi olabiliyor bazen port gözüküyor sorgulamalarda fakat ekipler fiziksel olarak geldiklerinde olmayabiliyor port sorunu ise uzun sürebilir tt kendi müşterilerine anında boş port ayarlar ama farklı firmalara zor biraz

Port sorunum yok yaklaşık olarak 75 mbps hız alınıyor bizim hattımızda

Bende başvuru yaparken 100 mbit olarak gözüküyordu boş port vardı tt ekipleri geldiğinde boş port yoktu bağlantı sağlanamadı başvuru iptal edilip duruyordu şuan 47 mbit alıyorum

@Ensrl işte bize vermiyorlar o 47 yi. Aynı saha dolabındaki adamlar 70-80 leri alıyor bize geldiğinde 32 den fazla vermiyor deniliyor. Cadde başındaki kullanıcı ile aynı saha dolabındayım mesela tt nin sitesinde oraya hipernet veriyor. Bizde aynı dolaptayız ama en fazla 32 verilebiliyormuş. Şanslısın sen yine.

Benim sıkıntım şu saha dolabına 40 metre mesafedeyim balkona çıksam saha dolabını görüyorum tt ekipleri evine kadar gelen hat kalitesiz eski ondan alamıyorsun 100 diyor ama düzeltmiyorlarda

altyapı sorgulaamda gösterdikleri bu ama karşı binadaki komsum aynı hattan 75 maps hız alıyor.

Bağlantı yapılınca kesinleşir ne hız alacağın o tahmini bir değer üstünü alanda var altını alanda evine kadar gelen hat ankastren saha dolabı doluluk oranı iç tesisatın gibi etkenlerden artıp veya düşebilir

Iç tesisat cat 6 kablo ile döşeli kendim döşedim. Diğer etkenleri bilemem. Bizim apartmana 1 2 aya superonline fiber çekecek zaten bende bu süreçte internetsiz kalmayayım derslerden sorun olmasın diye vdsl internet alayım dedim. Ama onu da alamıyoruz.