TT sinyal sorununu çözmüşmü

Merhaba TurkNet 'e geçtim şuan hala internetimi kullanamıyorum dsl ışığı sabit değil çünkü daha önce Türknetin zyxel modemini kullanıyordum onda dsl ışığı sabit yanmıyor dendi o yüzden internete giremiyorsunuz dediler TT den gelen ekipler modeminiz bozuk iade edin dediler bende güvenip iade ettim ama sorun modemde değilmiş Yeni bi adsl modem taktım denemek amacıyla aynı şekilde dsl ışığı yanıyor ama sabit yanmıyordu bende destek kaydı açtım 2 gün önce ve az önce TT ekipleri geldi ve sorun bakır kablodaydı evinize kadar olan kablo bağlantılarını yeniledik dediler internetinizi kullanabilirsiniz dediler bende madem öyle niye hala adsl modemde dsl ışığı sabit değil dedim onlarda bana bu modem adsl sizin hattınız vdsl o yüzden adsl modemde kullanamazsınız dedi şimdi aklımda iki soru var birincisi bunlar 1 günde tüm kabloları nasıl yenilediler ikincisi madem adsl modemde kullanamıyorum interneti o zaman niye önceki vsdl modemimdeki gibi dsl sinyali yanıp sönüyor hiç yanmaması gerekmezmeydi son sorumsa şu türknetin verdiği modemi alıcam ama türknetten almak istemiyorum iade ettim hala modem satın alma yeri gelmiyor o yüzden başka yerden alıcam alabiliceğim en iyi yer neresi vatanda var ordan almayı düşünüyorum ama türknetteki modemle aynımı bilmiyorum aynı gibi çok benziyolar atıyorum linkini aynısa alıcam bilen biri söylesin lütfen https://www.vatanbilgisayar.com/zyxel-vmg3625-t50b-300mbps-866mbps-vdsl-destekli-kablosuz-ac-4-port-adsl2-modem.html?utm_source=search&utm_medium=zyxel&utm_campaign=zyxel