Tt fiber altyapi talep

Türk Telekom a yapmış olduğum eve kadar fiber talebine bu cevap gelmis sizce nasıl sonuclanir Söz konusu talep incelenmiş olup FTTH (daireye kadar fiber) dönüşümü için proje hazırlanacaktır. Genel müdürlüğümüz ticari birimlerce uygun görülmesi durumunda tesis yapılabilir. Türk Telekom

Eğer işlerine gelmezse yani bu projeden para kazanamayacaklarını düşünürlerse olumsuz sonuçlanır ve size bi maliyet çıkartırlar. bu maliyeti karşılarsanız yaparız derler. Eğer oturduğunuz apartmanda 5 üstü daire varsa gelme ihtimali yüksek

Bu talebi nasıl gerçekleştirdiniz acaba?

1 Beğeni

Ben üç bloklu sitede oturuyorum ve sitede VDSL altyapı mevcut. Yani binaya kadar fiber. Geçen senelerde sitenin olduğu caddeye taze fiber hat döşendi. Bizim sitede aktif edilmedi. Site yöneticisini imza toplamak için bir türlü ikna edemedim. Bizde zaten fiber var diyor. Herhalde VDSL kutusu üzerinde yazan fiber internet yazısına aldanıyor. :smiley: İkisinin farklı olduğunu anlatamadım ve site sakinlerinin imza atmayacağını iddia etti. Ve üstüne fiber optik kabloların dairelere kadar döşenemeyeceğini söyledi. Nasıl bir yol izlemeliyim? BTK ve Cimer’e yazmak yeterli olur mu?

Bütün kanallardan TT dilekçe iletin.
Btk ve Cimer pek bir işe yaramıyor bu konuda. E devlet üzerinden açık kapı uygulamasından bir talep iletin ardından Ümit Önal’a mail ve tweet atın aynı şekilde Yusuf Kıraç’a da mail ve tweet atın. Bunların ardından TT size dönüş yapacaktır. derdinizi anlatın altyapının yetersiz olduğunu hemen yanınızda fiber olduğunu vs belirtin. Eğer ciddiye alırlarsa bağlı olduğunuz TT şubesinden ararlar ve gelip proje için bakacaklarını söylerler. İnceledikten sonra proje çizip onaya gönderirler eğer masraf yapmaya
değer diye düşünürlerse onaylanır.

3 Beğeni

Teşekkürler deneyeceğim.

1 Beğeni

@ilkay açık kapı dan bana verilen cevap bu oldu Yusuf kıraç ada yazdım bu akşam

2 Beğeni

işte her yoldan denemek gerekiyor. Ben bahsettiğim bütün yollardan denedim. O kadar uğraştım sonunda geldiler eve baktılar incelediler proje yazıp onaya gönderdiler sonra onaylanmadı ve 13k verirsem yapabileceklerini söylediler :smiley:

1 Beğeni

selam
bende ugrastayım fıber baglatamadım halen devam edıyorum pes etmedı
yazının sonunda yazıyor
proje yazıp onaya gönderdiler sonra onaylanmadı ve 13k verirsem yapabileceklerini söylediler
13k nedır ? acıklaması
bılgı verırsenız

Bizim binanın içinde fiber turuncu kablo ve dolap var Fakat nedense zamanında bakır kablo döşemişler binaya Bu arada bina ve saha dolabı yakın zamanlarda yapılmış Yani eski bina değil Şuan hali hazırda Altyapı sorgulamalarında TurkTelekomda fibernet, diğerlerinde vdsl 15metre 100mbps çıkıyor fakat 50mbps zor alıyorum Nedeni hat binadan dışarı çıkıyormuş Bize internet dışardan geliyormuş 2 senedir kullanıyorum Zaman zaman kayıt açtım eleman geldi baktı Hepsi sizin internet uzak bi yerden geliyor Bu kutudan direk gelmiyor dedi En son gelen eleman müdürlüğe dilekçe yazın dedi komşulardan imza toplayıp fakat adamlar pek umrunda değil Bizde 50mbps’e devam Ayrıca 50mbpsi beğenmiyor değilim ama 10m uzakta fiber dolap var 100mbps bile alamıyorum hadi fiberi geçtim

benim sonunda geliyor so fiber çekecek binaya bugün aradılar keşife gelceklermiş binaya

Çalışma maliyeti işte. O parayı verirsem gelip fiber altyapı getirecekler

1 Beğeni

13 bin lira demek. K = 1000

1 Beğeni

Bilgi icin sagol…bakalim benden haber cikacakmi sizi ararlar dedi olmassa ucretli proje icin 1.5 ay gecti arayan olmadi

1 Beğeni

Hocam boşa uğraşırsınız o yönetici telekom gelse kovar altyapı çektirmez. Ya yöneticiyi değiştirmeye bakın yada evi değiştirin.

Yönetici izin vermezse size çekmezler fiberi. Para da verseniz yapmazlar.

13 bin₺ den bahsedilmis bu ozel fiber sadeve sizin oturdugunuz binaya getiriyolar bir nevi ozel hat düşünün

Talebi açtırmak bile bir gelişme, çünkü müşterimiz değilsiniz deyip talep açmayabiliyorlar. Twiterdan Ümit Önal’ın son paylaşımına yazınca arıyorlar zaten. Ara ara bilgi talep edin twitterdan yazarak proje çıkacaktı ne oldu, projede dediniz ne zaman onaylanacak vs. diye gelişmelere göre yazın işte Yusuf Kıraç’a da yazın. İşin peşini bırakmazsanız yoğun talep olarak ele alıyorlar. Bana defalarca projede onay bekliyoruz dediler. En son aradıklarında proje görünmüyor dediler. Siz benle dalga mı geçiyorsunuz, imza toplayıp dilekçe vereyim dedim gerek yok dediniz, başka dairelerden talep açalım dedim açmadınız tek talep yeterli dediniz, proje çizildi onayda dediniz şimdi nasıl proje görünmez dedim bu konuşmadan 1 hafta sonra gelmişti. Toplam 4 ay sürdü süreç.

Acik kapidan actigimda proje yapilcak dendi Twitter dan yusuf kirac yazdim tt destege yazdim aradilar burdan musterimiz degilsiniz bahanesini sundular Allah’tan e devletteb actigim kayit sayesinde proje yapilcak dediler bugun ilce Telekom müdürlüğü ne gidip sorucam durumu naptilar diye

Çok haklısınız. Bahsettiğiniz aşamaların hepsini yaşadım ama benim eve gelmedi :slight_smile:
Her aradıklarında biz adınıza kayıt açıyoruz işlemler bitince haber vereceğiz ama bir süre belirtemiyoruz diyorlar. Muhtemelen geçiştirmek adına öyle söyleyip duruyorlar

Başlarda banada aynısını deyip durdular. Bizim binalar eski yönetici yok zaten 2 blokdan oluşuyor, şansım artsın diye 2 bina için talep açtırmıştım. Yönetici olmadığını da özellikle belirttim kimse ilgilenmiyor diye dairelere de kendileri çekti kabloyu.