Tplink vr300 modemi açınca internet ışığı çok geç yanıyor

Merhabalar. Tplink archer vr300 modemi açtığımda internet ışığının yanması bazen saatler sürüyor bazen hiç yanmıyor. Kapat aç yapa yapa deneyerek modemin internet ışığının yanmasını sağlıyorum. İnternet ışığının yanmasına kadar dsl ışığı yanıp sönüyor ama internet ışığı bir türlü yanmıyor. Modem internete bağlanınca herhangi bir sorun olmuyor kopma vs. Modemi servise gönderdim. Modemi teste soktuk, modemde bir sorun yok dediler. Ne yapabilirim, yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

1 Beğeni

Merhaba, modeminizde IPv6 özelliği aktif mi?

Yok. Kapalı. Modem arayuuzunden kontrol ettim şimdi

1 Beğeni

Yazılım sürümünü bir öncekine alırsan bile yine aynısını yapıyor mu.

Hmm. Onu denemedim. Onu nasıl yükleyebilirim acaba. Bir araştırayım

1 Beğeni

V1.2 se onu seçin ve güncel sürümün bir öncesini indirin.

Evet . Buldum. İndirme yaparken hata kodu 4503 uyarısı veriyor.

Modem arkasında etiket var. Orda hangi versiyon olduğu yazıyor.

Evet versiyonu buldum. 1.2. bir önceki güncelleme yide buldum sitesinde tplinkin kurarken arayüzde hata kodu 4503 uyarısı veriyor

Ben bir pc deki dosyalarıma bakayım. Vr300 dosyalarını indirmiştim.

1 Beğeni

Teşekkürler ilginiz için. Fabrika ayarlarına geri dön yapsam acaba yazılım da önceki yazılıma dönmüş olur mu

Yok dönmüyor. Reset attıktan sonra yazılımı dene.

Anladım. Teşekkürler

Bendeki dosya :
https://s4.dosya.tc/server14/11qgqk/Archer_VR300_EU__V1.2_200706.zip.html

Merhaba yapabildiniz mi ? Yükleme yaparken rar dosyasının içinde. Note defteyi var onla güncelleme yapın. Test ettim.

1 Beğeni

Tamam. O şekilde denerim. Ama işteyim. Fırsat bulunca deneyip yazarım. Teşekkür ederim

Modemin içindeki DNS ayarlarını otomatikten çıkartıp 8.8.8.8- 8.8.4.4 olarak ayarlanmıştım. 2 gündür modemi deniyorum açtığımda normal şekilde bağlanıyor. O yüzden şimdilik yazılım sürümünü değiştirmiyorum. Tekrar bağlanmama sorunu yaparsa yazılım sürümünü değiştiririm. Teşekkür ederim.