Tp link vr900 fiber ayarı

2 gün önce fibere geçiş yaptım TurkNet gelip kendi modemini kurdu fakat ben eski modemimden gayet memnundum bir gün önce onu kurmaya çalıştım ama başaramadım yaptiğım işlemler sırasıyla ontden gelen kabloyu kendi modemimin wan bağlantısına taktım artıdından modem ayarlarından işlem durumunu kablosuz router olarak ayarladım ve son olarakta TurkNet kullanıcı girişini yaptım fakat olmadı nerese eksik yaptığım konusunda yardımcı olabilecek varmı

Merhaba, Modem ayarlarından VLAD ID : 35 olarak yazmışmıydınız.

vlan id 35 yaptım internetteki kaynaklarda az ama edinebildiğim kadar bilgi edinip onları uyguladım tp link müşteri hizmetlerini aradım turknetle iletişime geçtim (bana verdikleri modem dışında yardımcı olamayacaklarını söylediler) yok birşeyi atlıyorum ama bir türlü bulamıyorum bende pes ettim uğraşıpta yapamayınca başıma ağrılar giriyor:smiley:

Bağlı olduğun modemin ara yüzüne gir ve vlad ıd kaç yazdığına bakabilirsin. Aynı numarayı tp link gire bilirsin ondan önce tp link modunu değiştir ondan sonra kurulum yaparsın. Yapamıyorsan resim atabilirsin.

Şuan evde değilim yaptığım işlemleri resimli bir anlatımla atarım senin içinde mahsuru yoksa müsait olunca nerde yanlış yaptığımı söylersen çok makbule geçer

Akşama müsaitsen yapabiliriz.