Tp-link Modem Tavsiyesi

Tp-link modem almak istiyorum. Hangi modemini önerirsiniz?

VR1200 kullanıyorum, eğer kablosuz bağlantısını kullanmayacaksanız tek başına modem olarak sorunsuz çalışıyor. Router olarak da IPv6 dahil sorunsuz kullanılabiliyordu, bir süredir başka bir cihazı router olarak kullanıyorum.

Eğer kablosuz bağlantıya ihtiyaç duyuyorsanız ve access pointiniz vs yoksa VR600 çok daha güzel ve başarılı bir modem.

VR600’ün hangi versiyonunu önerirsiniz?

1 Beğeni

Merhaba, Benim kullandığım modem VR2100 şuan için hiç bir sorun yoktur. Sadece ipv6 kullanamıyorum.

Tp link :
Vr400 v3
Vr600 v3
Vr2100

Fiber kullanıyorsanız.

C80
AX10
AX12
AX20

WPA3 var mı?

Eğer WPA3 desteği istiyorsanız, yukarıda moderatörümüzün fiber için gönderdiği listedeki tüm cihazlar WPA3 desteğine sahip. Hepsi de güzel routerlar. Fakat bu routerların modem özelliği yok, VDSL altyapıda ayrıca bir modeme ihtiyacınız olacaktır (VDSL kullanıyorsanız). İkinci el Airties cihazlar çok övülüyor, bu listedeki routerlardan birisini alıp hem router hem de access point olarak kullanabilirsiniz ikinci el alacağınız bir modeme köprü modunda bağlayarak.

VR600 içinse, versiyonlar arasındaki farkları bilmiyorum fakat herhangi bir versiyonunun kötü bir ünü olsa duyardım diye düşünüyorum. -Şimdi inceledim, ilk versiyonunda 5Ghz Wi-Fi hızı maksimum 1300Mbps iken ikinci ve üçüncü versiyonunda 1733Mbps’a çıkmış. Çok ciddi bir fark değil fakat not etmekte fayda var.

Vr600 mesh geldi normalde yoktur.

1 Beğeni

O zaman 3.0 versiyonunu almak güzel olabilir mesh düşünülüyorsa.

Deco x20 dsl çok güzel aslında modem gibi ama karışık hem fiber hem dsl hem ağ genişletici hem ax hem mesh

Normal modemlere göre pahalı ama wp3 var.

1 Beğeni

Bu cihazı sakın almayın test ettik, sitesinden bile kaldırdılar. Yazılım konusunda kötüdür.