Tp-link ip adresi almıyor kurulum sonrası

archer cv5 modem aldım yeni türk telekom yazıyo üstünde kolay kurulum yaptım sonrasında tekrar yaptım sonra tekrar yaptım ve yinede ip almadı internet ışığı kırmızı yanıyo videoları izledim kurulumla ilgili aynen yapıyorum bir şey daha yapmaya ihtiyacım var benim teknik bilgim yok yardımcı olur musunuz oyun oynayım sahura kadar

Parayla aldıysan geri iade yolla wifi konusunda sıkıntı çekebilirsin.
TP link archer C5V router olarak geçiyor. Fiber alt yapılarda kullanılır.

Kurulum yaparken vlad : 35 olarak ayarlamak gerekiyor.

1 Beğeni

babamdan aldım oda aboneydi turknetten önce türktelekoma ,
nasıl yapabilirim vlad : 35 i

Şuan kullandığın hat FİBER mi VDSL mi ?

Otomatik kurulum esnasında DSL olduğunu görebiliyor iseniz kullanıcı adı ve şifrenizi iki kere kontrol etmenizi öneririm. Şifre kısmını herhangi bir yerden kopyala yapıştır yerine elle yazmanızı önerebilirim. Vlan id kısmında @CKLasT arkadaşım yardımcı olabilir.

fiber

Gpon küçük kutu herşeyi yeşil yanıyor mu

Resimdeki şekilde giriş yapmanız gerekiyor.

TurkNet Online İşlem Merkezi üzerinden modem için kullanıcı adı ve şifresi mevcut doğru bir şekilde girdiğinizden emin olunuz.

Kolay kurulum yapmayacaksınız. Üzerindeki küçük reset butonuna kürdan yardımıyla 15 saniye basılı tutarak cihazı fabrika ayarlarına alın, kurulum bir kaç saniye içerisinde otomatik yapılacaktır. Fiberdeki operatör cihazlarında elle kurulum yapmanıza gerek yoktur.

Fiber cihazından gelen Ethernet kablosunun TP-Link te mavi Wan portuna takılı olduğundan emin olun.

sade bir geri dönüş yaptığın için teşekkür ederim ,
konumuz çözüme kavuştu sağolun
nasıl oldu bu peki
fiber internet neeymiş bilmiyormuşum