TP-Link Deco XE75 IPv6 Ayarları

Merhaba arkadaşlar, IPv6’ya geçmek istiyorum ve akıllı telefonumdaki Deco uygulamasının ilgili kısmında IPv6 ile ilgili birçok ayar var. TurkNet için hangi ayarları seçmem gerekiyor?

@tnetwork @moderators

Merhabalar, TurkNet Forum’a hoş geldiniz :hugs:

IPv6’ya geçebilmeniz için öncelikle IPv6 tanımlaması yaptırmanız gerekiyor. Uzun zamandır yaşanan yerel sağlayıcı kaynaklı bir IPv6 erişim sorunu vardı, şu aralar sanırım bölge bölge düzeltiliyor. Bu düzeltme nedeniyle de IPv6 tanımlamaları durdurulmuştu diye biliyorum fakat son durumu talep açarak öğrenebilirsiniz.

Tanımlama sonrasında ayarlarınızı “koşulsuz” ve “SLAAC+Stateless DHCP” olarak yaptığınızda, yönlendiriciniz sorunsuz olarak IPv6 adresi alacaktır. Fakat dediğim gibi, bölgenizdeki IPv6 erişim durumuna bağlı olarak sorun yaşama ihtimaliniz var.

Tp link modemimde SLAAC ve RDNSS olarak ayarlı :thinking:

Başka bir konuda bir kullanıcının bu şekilde IP alabildiğini gördüm, ikisi de denenebilir.

Benim öyle ayarlamamım sebebi wifi yoluyla ipv6 aldığımda habire ipv6 adresini değiştirip duruyordu rdnsss sabit olarak ayarlıyordu. Hangisi iyiyse onu denesin.

1 Beğeni

Nasıl yapacağım tanımlamayı? Nereden yapacağım daha doğrusu.

IPv6 tanımlamanızı online işlemler üzerinden destek kaydı açarak yapabilirsiniz.