TP-Link Archer VX1800v Modemi Hk

Modem çoklu veri hızı gönderme yapıyor.
4 kanaldan veriyi yolluyor ama internete çıkacak cihazlarda mu mimo olması gerekiyor ki tek kanal yerine 2, 3, 4 kanal aynı anda veri akışı sağlasın. Modem bir kanalı dolunca diğer kanalına aktarır veri hızı kesilmemiş olur. Wifide veri akışı yaşanmaması için önlemdir.

Wifi 6 bir altı wifi 5 mu mimo dur.

Değişim yapacağını zaten yazmıştın. Yapacaksan yaparsın.

“Garanti kapsamında cihazınız arızalı görülmesi halinde değişimi birebir aynı model ile yapılır.Maalesef farklı model ile değişimini yapılmamaktadır.” diye cevap verdiler.
@CKLasT

Arada ki fiyat farkını vermeyi kabul ettiğinde olması lazım.
Aynı cihazların hepsinde aynı sorunu vardır diyebilirsin.
En son para iadesi isteyebilirsin.

Wifi çekim gücü sorunu var wifi accesspoint bağlantısında kopmalar ve gecikmeler var.
yazılımsal olarak dsl bağlantıda 15 db parazit seviyesinden sonra kopma hız düşüklüğü yaratıyor. Adabtörün gücü yetmiyor.

Ürün incelemesini siz mi yaptınız ? Archer VX1800V de firmware sürümünüz neydi acaba ? Sitede sadece 2023-11-01 tarihinde yayınlanan (EU)_V1_230830 sürümlü firmware var ama bu da ilk firmware sanırım. DX3301-T0 modeli ile arasında kaldım. Bu modeli incelemiş miydiniz ayrıca ?

Merhaba, Ürün incelemesini @KASPAROV arkadaşımın çalıştığı yer bütün cihazların testin yaptığı yerdir. Sıradan bir test değildir. Mobil istasyonlarda dahil her ürünü test ediyorlar. Ona göre ortam hazırlayıp her türlü teste tabi tutuyorlar. Arkadaştan rica ediyorum yapıyorlar ama yapıp yapmamaları onların kararı yapmayız derlerse kararlarına değiştiremem.

Diğer sorularım hakkında bilginiz yok mu o halde ? DX3301-T0 modelini sormuştum bir de ama.

Benim pek bilgim yok sadece yapılanları arkadaştan öğreniyorum. DX3301-T0 modelini test edip etmediklerini bilmiyorum.

@jeffogu sordum yarın cevaplar. Test etmedilerse yaptırmak için söylerim ama yapıp yapmayacaklarını bilemem. Ne kadar uzun sürede olur onuda bilmeyiz onların çalışmalarına bağlıdır.

“TP-Link Türkiye olarak perakende satışımız bulunmadığından ücret iadesi veya ücret farkı ile ilgili taleplerinizi satıcı firma ile görüşerek gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Yetkili Teknik Servis olarak sadece ürünün arızalı olması durumunda ürün değişimini sağlamaktayız.” yok kabul etmiyorlar. Belki sorunları düzeltmek için güncelleme yayınlarlar.
@CKLasT

Olabilir. :frowning:

1 Beğeni

Umarım yayınlarlar fakat TP-Link sorunları çözmek için yazılım tarafını genelde pek tercih etmiyor. Onun yerine sorunları düzeltilmiş yeni versiyon bir model satışa sunuyorlar. Ben de Zyxel mobil appi berbat ötesi olduğu için evde TP-Link AP leri kullanıyorum, mesh yüzden Archer VX1800v almayı düşünüyordum. Belirtilen sorunları görünce çaresiz kaldım.

1 Beğeni

Verdikleri cevaba bak şaka gibi ya. @CKLasT “Merhabalar,
Servisteki ürününüze ait teknik servis formu ektedir. Cihaz test edilmiş olup, herhangi bir sorun görülmemiştir.”

Aynı hatda iki farklı modemi nasıl bağlayabilirim?
@CKLasT

DSL hatta iki cihaz bağlayamazsın. Sadece biri bağlanır diğerini router olarak kullanırsın.
İki cihazda bağlamayı denemiştim kısa olan kablo internete bağlanıyordu diğerinin interneti kesilmişti yada ikisindede internet kesiliyordu tam hatırlamıyorum.

Senin arkadaş modemi kaç günde test etti?
@CKLasT

Modem elimde kaldı kullanamıyorum ne yapmalıyım satayım mı güncelleme mi bekleyeyim?
@CKLasT

Taktığında hiç bir sorun yoksa kullanmaya devam edersin. İllaha güncelleme vereceklerdir.

TP-Link Archer VX1800v modemini alıp şansımı denemek istedim. Kapsama alanı önceki modemime(TD-W9970v3) göre arttı. Ama 5 gün sonra modemin ışıklar tamamen gitti. Şimdi Zyxel DX3301-T0 almayı düşünüyorum.

Garantiye gönderseydin.

Telefonda donanımsal arızadır dedi. 10 yıllık modem bir defa bozulmadı. Bu 5 günde bozulunca hiç bulaşmayayım dedim.