Torrent seed edemiyorum

Merhaba sizinde statik ipye sahip olduğunuz görünüyor.

TurkNet ipv6 kullanıcısıyım ancak statik ip hizmeti satın almadım. Cgnat’ta olduğuma eminim.

Bazen cgnat değil direkt ip alabiliyor vae altyapısında olanlar. Hatta durumu farkedip script ile 5 10 bağlantı denemesi ile direkt ip alabiliyordum eskiden. Sonra ipler azalınca alamamaya başladım.

Ben direkt size bağlanabildim cgnat olmaması lazım. Ipv4 ile bağlandım.

kendi ip adresinize tracert atıp kantrol edebilirsiniz. Bende 1 hopta geliyor statik ip sahibiyim

cgnat arkasında durum şöyle

Yada daha basiti yönlendiricinin aldığı adrese bakmak yeterli.

Modem arayüzündeki ip ile internet sitesindeki ip adresim farklı. Birisi 100 lü blok diğeri 95 li blok ile başlıyor. Yani cgnattayım. Ayrıca tekrardan belirteyim daha önce birçok internet servis sağlayıcısı aboneliğinde(TurkNet’de dahil) cgnatta olmama rağmen birçok kere tam kapasite seed yapabildiğimi gördüm. Şu anki aboneliğimde hiç göremedim. Az önce sizinle test yapınca görebildim sadece.

Önceki konuşmalarınızda şunu demişsiniz: Torentlerde izleyiciler eş adresleri iki taraflı paylaşır ve eşlerden sadece birinin ulaşılabilir bir adrese sahip olması yeterli olur.

Bu durumda ben size sağlıklı seed yapabildiysem sizin statik ip kullanmanızdan dolayıdır. Evet, tek tarafın cgnatta olmaması seed işlemi için yeterli oluyor. Benim canımı sıkan mevzu ben yine cgnatta iken başka servis sağlayıcı aboneliğimde rahatlıkla seed yapabiliyorum ve bu yaklaşık 1 yıl kadar önceydi. Ne değişti de şimdi seed oranım çok düşük kalıyor. Denediğim kamuya açık lisanslı linux iso dosyaları gerçekten şansıma hiç leech edilmiyor olabilir. Türkiyede gerçekten herkesin çektiği yasal lisanslı bir torrent dosyası bulup o şekilde test edersem çok daha kesin bir sonuca varabilirim sanırsam.

Ben de denemek istedim fakat seed etmeyi bırakmışsınız sanırım.

1 Beğeni

tekrar deneyin açtım şu an

1 Beğeni

Statik ip ile çekebildim fakat telefon interneti ile indirme başlamadı

1 Beğeni