Tenda v12 2ghz jitter ve ping problemi

Merhaba tenda v12 modemim var 2ghz bağlantısında jitter değeri ve ping değerim çok yüksek çıkıyor jitter değeri 300 civarı ping ise 150 civari speedtest üzerinde bu şekilde çıkıyor modem ayarlarında bir ayar yapmam gereklimi

Merhabalar @EmreTRKMN , hız testinizi nperf.com adresi üzerinden gerçekleştirmenizi tavsiye ediyoruz. Test sırasında ağa bağlı hiçbir cihaz olmamasına, kablolu olarak test yapılmasına ve test yapılan cihazın arka planda download/upload gerçekleşmiyor olmasına dikkat etmenizi rica edeceğim. Testlerin yanı sıra, ping sorunu yaşadığınız bir oyun mevcut mu? Mevcut ise tracert testlerinizi buradan paylaşabilirsiniz. @tnetwork @moderators

2,4 Ghz bağlantısı çok eski nesil bir bağlantı olduğu için yük altındaki ping yüksek çıkar. Daha iyi bir ping için 5Ghz kullanabilirsiniz. Fakat en iyi sonuç için her zaman kablolu bağlantı tavsiye edilir.

modemde sorun var gibide acaba bir ayar falan varmı diye konu açmıştım

Tamamdır kontrol edip atıyorum

Merhaba evet biliyorum lakin yük altında olmasa dahi bu şekilde sonuçlar alıyorum turktelekom verdiği modem vardı 5ghz yoktu o modemde 2ghz vardı evin bütün odalarında daha iyi çekiyordu jitter ve ping değerlrimde hiç bir sonuç yoktu biraz anormallik var ama tam anlamadım

Kanal değiştirerek denemeler yapabilirisiniz.