TELNET ile bağlantı

Hayırlı Cumalar. Modemim Airties 5650tt. telnet ile uzaktan bağlanmaya çalışıyorum ancak hata veriyor. Modem arayüzünden telneti aktif hale getirdim ancak yine de hata veriyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? 3 farklı pc den ve win 7-8-10 dan denedim olmuyor.

Windows özelliklerinden Telnet yüklü mü ?

evet, aktif halede getirdim.

Başka bilgim maalesef yok. zyxel 8623 kullanırken bu yüzden bağlanamamıştım aklıma geldi. Bilen biri umarım yardımcı olur geçmiş olsun

1 Beğeni

sağolun. peki airties modemlere telnet ile bağlanılabiliyor değil mi?

Airties kullanmayalı yıllar oldu arayüzünü bile unuttum :frowning:

2 Beğeni

ayarlar bu şekilde ise ve cgnat ip içinde değilseniz bağlanması lazım bende daha önceden kullandığım zamanlar uzaktan sıkıntısız bağlanıyordum ama bendeki model tt olmayan versiyondu.
image

Ayarlar böyle, cgnat dediğiniz ne oluyor? Ona nereden bakıyoruz?

Nasıl bir hata veriyor? Telnet i yönetici olarak başlat seçeneği ile mi yapıyorsunuz?

Hocam baktım, cgnat’tayım. Modem ip ile intertinette dolaştığım ip farklı. Bu nasıl birbiriyle aynı duruma gelecek?

Evet, Ana bilgisayara bağlantı açılamadı, bağlantı noktası 23 başarısız diyor. Putty de de network error connection refused diyor.

Telnet de open 192.168.1.1 23 yaptığınız zaman login e atmıyor mu sizi?

Hayır, yukarıda dediğim refused hatasını veriyor.

1 Beğeni

Google amcaya sorduğumuz zaman ilk etapta ağ güvenlik duvarı ve Windows güvenlik duvarı üzerinden engelleniyor mu kontrol edilmesi gerekir sonraki etapta portun dinlemede olup olmadığını kontrol edilmesi gerekir diyor.

1 Beğeni

kusura bakmayın geç gördüm ev içi bağlantıda zaten sıkıntı yoktur tahminimce ama başka bir ağdan(4g veya farklı bir wifi) bağlanmak istiyorsanız aylık 15 tlye statik ip almanız gerekli.