Telekom Kablo Arızası

Arıza çözülmeden iss değiştirmenin mantıklı olacağını sanmıyorum ayrıca 2 aydır hizmet almadan faturamı ödedim bir de arkadaşını getirden hakkım var toplamda 3 ay fatura ödemeden kullanmam gerekiyor. İss değiştirirsem bu hakların gideceğini varsayıyorum. Paramın düşmanı da değilim.

Iss değiştirseniz bile sorun TT kaynaklı olduğundan TT yine ne zaman isterse o zaman yapacak. Ha derseniz ki TT geçerim o zaman hızlandırabilirler

1 Beğeni

Bende bunu demek istemiştim.

1 Beğeni

Açıkçası o kurumdan nefret ediyorum, bedava verseler kullanmam. TurkNet kullanmamın asıl nedeni de bu zaten. Artık biraz inat meselesine döndü bu iş. Ya çözülecek ya çözülecek.

1 Beğeni

Eninde sonunda yapılır ama ne kadar sürede yapılır orası muamma

1 Beğeni

Hocam ip almadığınız zamanların vs sorun çözüldüğü zaman ileriye dönük faturalardan kesintisini istersiniz sorun olmaz.

Dediğimiz gibi başka iss de geçseniz altyapı TT ait olduğu için TurkNet sadece sorunu bildiriyor ve iş emri gönderiyor. Gerisi TT’ye kalmış biraz. Eninde sonunda yapmak zorunda fakat süresi onlara kalıyor biraz. EN YAKIN TT müdürlüğüne gidip sert bir dille konuşursanız ilgileneceklerdir. Hatta binamda birkaç kişinin İnterneti de gitti onlar türktelekomlu diyin belki biraz daha hızlanır.

Şöyle birşey yapabilirsiniz. TurkNet destek kaydına iş emri numarasını talep ettiğinizi belirtin. Bakalım orda ne diyorlar

2 Beğeni

Hocam müdürlüğe gittim TurkNet müşterisi olduğumu belirtmeden sorunu anlatabildiğim kadar anlattım. Genel arıza var diyorlar dedim, binadaki tt müşterisinin adresini verdim bağlantısına baktı sorunsuz bağlandığını genel arıza bilgisinin bulunmadığını söyledi. Binada hizmet alan tt müşterisi sorunsuz kullanıyor bir sol var bi de ben TurkNet. Sol müşterisinde 3 aydır yok benden 1 ay önce başlamış. Bariz bir şekilde TT harici İSS şirketlerinin arızalarını gidermiyorlar benim canımı sıkan durumda TurkNet gibi daha mütevazi şirketlerin bu durum karşısında elini kolunu bağlayıp beklemesi hakkını savun(a)maması. Altyapının sahibi TurkNet olsaydı tüm Türkiye şuan ki internet hizmetinden çok daha iyi bir hizmet alırdı. Benim sıkıntımın sonu siyasi yerlere gidiyor sadece YAZIK diyebiliyorum. Teşekkür ederim çözüm önerin için umarım 2026 da şu oger zilletinden kurtuluruz.

2 Beğeni

kesin küçük bir sorundur 2 dakikalık iştir ama uğraştırıyorlar işte.

2 tane yak konnektörünün çözeceğine eminim 350 metre kablo direkten geliyor kazı falan yapılmayacak. Bu kadar basit aslında, nerde olduğunu bilsem kendim yapıcam.

Kesinlikle çok haklısınız. Adamlar rakip internet servis sağlayıcı den medet umuyorlar. Adamlar rakip issye ne diye yardım etsin. Beni de rezil ediyorlar. Çözüm bulacak bir ekipleri de yok zaten.

yanılmıyorsam “ögergileler” kaçıp gittiler bildiğim kadarıyla. bankalar onların hissesini aldılar diye biliyorum.

Yani Öger in attığı kazık geçtikten sonra yeni birileri alsın da yatırım yapsınlar demek istiyor sanırım

2 Beğeni

geçmez hocam. bu attıkları kazık 100 sene geçmez. sonraki nesil bile acısını çeker. bi sonraki nesil muhtemelen marsa yerleşeceği için onlar kurtarır. tabi “ögergiller” de marsa gelmezse. :joy:

1 Beğeni

Arkadaşlar bu kablo arızası oluşmadan önce 35/6 mbit 5 - 10 ms arası ping oluyordu. Şuan arıza çözülmüş değil fakat modemim adsl2plus ve ANSI t1.413 sinyali alıyor. En son 14 eylülde vdsl sinyali aldı modem daha da gelmiyor. Mahallede port sıkıntısı var portumu çalmış olabilirler mi? Benim adsl sinyali almam normal bi durum mu yoksa?

Ariza başladıktan yaklaşık 1 ay sonra ev telefonum da çalışmamaya başladı ondan portun çalınmış olabileceğini düşünmeye başladım.

Arızadan önceki kablosuz hız testi.

YAPA & VAE ?

Birde tüm sayfa hat değerlerinizi atarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

1 Beğeni

Vae üzerinden hizmet alıyorum, anlık bağlatı bu şekilde. Teknik bilgileri de ekledim.

Kablo tamir edilirken atlak bağlanmış olabilirsiniz destek kaydı oluşturun kontrol edilsin.

1 Beğeni

Ariza kaydı açarken otomatik olarak atlak bağlantı tespit etti. Destek kaydına ne yazmalıyım sizce. Sanırım problem atlak bağlantı.

2 Beğeni

Mevcut destek kaydım olduğu için destek kaydı açamıyorum.

1 Beğeni