Telekom Altyapı Birimi?

Merhaba, Perşembe günü aşağıda belirttiğim numara Türk Telekom altyapı biriminden aradıklarını son dönemde yaşadığım hız düşüklüğü, bağlantı kopması vb. durumlar için aradıklarını belirtti tabi ben şüphelendiğim için teyit etmek istedim fakat teyit edemeden bağlantı koptu numarayı geri aradığımda ise bir şirket telefonunun telesekreterine bağlandı. Twitter üzerinden Telekom Destek hesabı ile bağlantıya geçtim fakat onlar da numaranın kendileriyle bir bağlantısı olmadığını belirtti ama arayan numara abone yasal sahibi bilgilerimi ve hizmet aldığım markanın TurkNet olduğunu biliyordu. Durumu TurkNet’e sorduğumda ise onlar da bu tür aramaları dikkate almamam gerektiğini yaşadığım sorunların çözüm sağlayıcısının kendileri olduklarını belirtti. Bu numara tarafından başka aranan abone var mı merak ettiğim için bu konuyu açmak istedim. Eğer aranan ve olumsuz bir durumla karşılaşan varsa burdan belirtirse diğer aranan kişiler için yardımcı olacaktır diye düşünüyorum.

+90 212 929 0713

Açıkçası olay TürkNetten mi bilmiyorum ama beni de bu tarz numaralar çok arıyor. Hepsini TİSS üzerinden şikayet ettim. Arıza kayıtlarında size ‘‘TT ye şu iş emri ile ilettik’’ yazan kayıt sonucunu internette paylaşacaksanız o numarayı karalayın arkadaşlar. Birileri musallat olmuş oradan telefon numaralarınızı bulup sürekli arıyorlar. Hatta bir tanesinin adını soy adını bile bulmayı başardım. Arayan hep YMN Ticaret diye bir firma üzerine kayıtlı. Biraz daha ararlarsa savcılığa gidip tacizden şikayet edicem.

Bahsettiğiniz aramalardan ben de alıyorum devlet destekli internet vb. gibi hatta birçok SMS de alıyorum ama bu arama farklı bir durum olduğu için konuyu açmak istedim. Kendilerini Telekom ekibi olarak lanse etmeleri işin çok farklı bir tarafı.

1 Beğeni