Telegram'da hız sorunu

Merhabalar, 3 hafta önce TurkNet’e geçtim. Fark ettiğim bariz bir sorun var, Telegram’da mesajlar geç gidiyor.
Bu web telegram’da çok daha fazla yaşanıyor, bana özel bir sorun mu yoksa direkt genel TurkNet’te mi böyle bilmiyorum fakat eski internet servis sağlayıcı’imde böyle bir sorun yoktu. Web Telegram’dan bir test bırakıyorum.

gif

Sadece mesajlar değil, sohbetin yüklenmesi, geçmiş mesajlara bakmak, sohbette arama yapmak, mesajın detaylarına bakmak vs. tüm alanlarda bir yavaşlık var. Her zaman olmuyor fakat genellikle böyle.
TurkNet’in Telegram’a doğru routingi nasıl bilmiyorum fakat orada bir sorun bulunuyor olabilir. Belki de sadece ben yaşıyorumdur onu da bilmiyorum. :smiley:

1 Beğeni

2 Hafta oldu TurkNet’e abone olalı. TT Fiber altyapısı üzerinden kullanıyorum ve aynı sorunu yaşıyorum.

Bugün başka internet servis sağlayıcı ile denedim, aynı sorun var. Problem Telegram’da.

Evet telegram tarafında bir yavaşlık var. Ama bu TurkNet kaynaklı değil gibi görünüyor. Zaten @Runolegend arkadaşda belirtmiş.

Bu konu, son yanıttan 60 dakika sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.