Telefon wifi kesintisi

Merhaba arkadaşlar. İnternet hattım da sürekli ünlem sorunu oluyordu.

Bağlı cihazların wifi lerini kapattım. Tek tek denedim.

1. J7 model telefonu ilk önce denedim. wifi ye bağlıyorum sorun yok.

2. Kendi wifi mi aktif ediyorum. Sorun başlıyor. WhatsApp mesajları j7 modeline çok geç gidiyor. Fotoğrafta göründüğü gibi.

3. Modemi resetledim. İki telefona farklı farklı İp adreside yazdım işe yaramadı.

4. Son olarak ne yapıcam bilmiyorum. Acaba modem arayüzünden mi DHCP ayarı yapmak gerekli. ?

Sadece bir cihazda mı oluyor bu durum?

@Emree j7 kullanan kişi sürekli internet soorunku diyor. Onda denedim. Toplam 10 cihaz vardi.

Benim telefonu bağlıyorum. WhatsApp mesajları iletilmiyor takılıyor. Wifi mi kapatıyorum.

J7 nin wifi sini aç kapa yapıyorum düzeliyor.

Tekrar telefonumu açınca yine takılıyor. Çözemedim bende

Merhaba @Eurofrt13, bu durumu farklı bir cihaz üzerinde test etme imkanınız var mı? Cihaz kaynaklı bir sorun yaşanıyor gibi duruyor çünkü…

Evde farklı telefonlar var.

J7 model telefon ilk bağladığım.

Arkasından a7 model telefon bağladım.

Yine sorun olmadı.

Ama benim redmi note 9 pro modeli baglaninca.

Diğer telefonlar da etkileniyor.

Modem servisi DNS ayarı söyledi. Bilinen 8888 muhabbeti. İşe yaramadı. Rastgele Mac adresi yaptım. Oda olmadı. Telefon dan kaynaklı ama bilmiyorum ne yapacağım.

Bu konuyu telefon üretici firma ile görüşebilme şansınız var mı? Belki cihazın yazılımından kaynaklı bir sorun yaşanıyor ve WİFİ ayarları bug’a düşürüyor olabilir.

Google’da search ettiğinizde bu sorunu yaşayan farklı birileri var mıdır? Ona da bir bakmak lazım. Çok enteresan bir durum. İlk defa böyle bir şey ile karşılaştığım için size net bir şey söyleyemiyorum.

eğer 2.4ghz üzerinden bağlanıyorsanız kanal ve bandwith ayarını değiştirmeniz sorununuzu çözmenize yardımcı olabilir

@EFG az önce konuştum oda boş şeyler söyledi.

Servise kontrole giderim belki.

Xiaomi forumlarina google aramalara da yazdım ses yok kimsede.

Fabrika ayarlarına gireyim birde.

Aynı model babam da da var onda bir sorun yok. Gerçi babama avrupa rom u yüklemiştim. Olmasa eğer bende avrupa rom u yüklerim.

@adachi malesef onlarda çözüm olmuyor

Mobil cihazınızın ağ ayarlarını sıfırlayıp deneyin. Ayrıca aynı şekilde modeminizi de fabrika ayarlarına geri döndürüp yeniden kurulum yapıp deneyin.

1 Beğeni

@ModeratriX denedim onu da sağolun. Bekliyorum bakalım bir sorun çıkacak mı

2 Beğeni

Global rom cidden sıkıntı o sebepten olabilir . Aynı sorunu bende yaşamıştım ama imei atarken mac adresini değiştirmeyi unutunca oluşmuştu . Gerçi siz zaten rastgele mac adresini denemişsiniz hocam cidden garip bir sorun

@Eurofrt13, konu hakkında bir sonuca ulaşırsanız buradan bizi de bilgilendirir misiniz? Çünkü eğer yarın öbür gün bu ve buna benzer bir sorun yaşayan müşterimiz olursa açtığınız bu konu sorunun çözüm yollarında örnek teşkil eder.

4 Beğeni