Telefon prizlerinden sadece 1 tanesi çalışıyor

Merhabalar evimdeki telefon prizlerinden sadece 1 odadaki çalışıyor nerdeyse her odada var prizlerin arkasına kablo çekilmiş bazılarında 2 kablo var ama sinyal gelen yerdekinde 1 kablo var diğer odaya nasıl aktarabilirim sinyali @ModeratriX @Hakan.Yildirim

Şimdi mesela benim evimde 1 tane pirizin içinden tüm odalara bağlanmiş şekilde tüm pirizleri sök ve 2 kablo olanları birbirine bağla dene yani. 2. Si 1 tane buat tan dağılabilir buat ları kontrol edebilirsin.

@prizlerin içinden dağıtmamış buattanda dağıtılmamış sadece bazılarında 2 kablo var bazılarında 1 tane var @bilal5252 bizim apartman kablo kanalı var ordan bağlanmış olabilir mi?

@EFG @ModeratriX @Ugur.Aydogan

Aşagı ankastre kutusundan hangi kabloya bağlıysa hattınız ondan sinyal gelir hepsinden sinyal gelmez

Her odaya priz bağlamak paraziti ve zayıflamayı artırabilir. Hangi odada kullanmak istiyor iseniz o odaya ana buattan tek olarak çekin derim.

1 Beğeni

ben ana buatı bulamıyorum prizlerin arkasındanda dağıtmamış @Moderatrix

Ana buat daire giriş kapısının üst kısmında da olabilir veya yine giriş kapısının apartman merdiven boşluğu tarafında da olabilir. :person_shrugging: