Telefon gelince Veya arama yapınca kesilen internet

Selam aleyküm arkadaşlar 4 gündür çözülmedi bu sorun 3 tane splinter denedim sonuç aynı telefon çalıyor açınca kesiliyor bazen açmayın ca çalıyor iken de gidiyor saçmalık keenetic omini dsl var modem herşeyi deniyorum

Merhaba,
Telefon kaynaklı olabilir. Farklı bir telefonla deneme şansınız varsa denemenizi tavsiye ederim.

Yıllardır aynı telefon kullanıyorum bazen direk bağladım bazen splinter çıkardım arama yapınca bazen gidiyor bazen gitmiyor başka telefon da denerim

Zaten açık bir konunuz vardı neden yeni bir konu açtınız?

Çözüm noktasında birşey çıkarmı o yüzden çünkü ilk açtığım konuyu tam anlatamadim…
Telefonlar çektim kablosunu yine arama yapınca kesildi internet

Bunu her zaman yapıyor arada yapmadığı da olmakta beynim yandı

Tamam diğer konuyu kapatın öyle ise buradan devam edeyim. Telefonunuz çaldığından yada arama geldiğinde dsl gidiyor ise odaların herhangi birinde yine bir bağlantı olabilir. Bir elektrikçiden destek alıp ankastreden modeme kadar olan bağlantıyı kontrol ettirin.

banada aynı oluyordu hattaha kopma sorunu altyapı kötüyken yoktu altyapıyı yenilediler kopma sorunu bailadı tel kullanırken kopuyordu sürekli destek kaydı açıyordum ttci diyorduki hattın 100 desteklemez ama eskiden sıfır sorun snr değerim yerlerde kopma olmuyordu en son destek kaydından sonra türknetten bizi aradılar eskiden daha kötü altyapıda kopma olmuyordu şimdi değerler iyi kopuyor dedik adam dediki bunu bana söylediğiniz iyi oldu dedi ben bu sorunu çözeceğim dedi o günden sonra internet kopmuyor

Bakınız ankastre den evime kadar Cat6 kablo ile çektim direk dışardaki kutudan çektim splinter kadar

1 Beğeni

Bakın zaten arızadan sonra bu hale geldiği de aşikâr çünkü mesala şimdi deniyorum arama gitmiyor kısaca bir sorun var olsa her aramada mutlaka YAPAR demekki hattım sağlıksız olduğu için sürekli bunu yapmıyor

Modem arayüzünden hat değerlerinizi paylaşır mısınız?

Bu dünkü

Aşağıdaki bugün ku

Lütfen bakınız sürekli olmuyor bu kesilme bazen telefon çevir sesi gelince gidiyor bazen telefon açınca internet kopuyor bazense olmuyor bir türlü çözemedim

Telefon arızası bağlığı altında kayıt oluşturun. Parazit ve kesilmeler kategorisi ile. TT ekipleri telefon devresinin kontrolünü yapsınlar.