'Teknik Bilgiler'de profil seçenekleri görünmüyor

Merhaba, bir kaç gündür ekran görüntüsündeki bu sorunla uğraşıyorum. “Admin Statü”, “Modem Buluşma”, “Yapa Profil” bilgileri görünmüyor. "Yapa Profil Bilgileri"nde profil seçenekleri görünmüyor.
Destek kayıtlarında bir türlü anlaşılamadı demek istediklerim. Hız veya bağlantı sorunum yok ama benim adıma
“İnternet Arıza/ Performans Sorunu” başlıklı yeni bir kayıt açıldı. Bu kayıtta da “sorun yaşadığınız zaman aralığında 15 dakika ara ile üç defa hız testi yapmalısınız.” deniyor. Yaptım bunu da ama sorunum bu değil aslında. Destek kaydına yüklediğim ekran görüntülerine bakmadan mı yardımcı olmaya çalışıyorlar anlamadım.

YAPA kullanan bazı kişilerde bir kaç gündür var böyle bir şey sanırım. Ekiplerin haberleri de var. Profil değiştirmek istiyorsanız kayıt açın, teknik ekip ilgilenecektir.

Teşekkür ederim bilgi için. Bir de komşularımın altyapısını sorguladığımda eskisi gibi 100 mb’e kadar değil de Adsl alınabileceğini gösteriyor. Bu iki sorun üstüste gelince biraz endişelendim. Bununla ilgili bir bilginiz var mı?

Sadece ADSL sonucu geliyor ise VDSL port bitmiş olabilir veya santral tamamen Yapa ya geçmiş olabilir

1 Beğeni