Tarayıcı üzerinden indirme hızı sorunu

Merhaba arkadaşlar… Steam vb platformlar da indirme problemim yok. Google drive’den de indirme problemim yok. Fakat gel gelelim. Cloudfile vb siteler den YAVAŞ indirme sorunu yaşıyorum. 867kbs şeklinde. Fakat türknetli diğer arkadaşlar da bu problem yok 7 8 mbps ile indiriyorlar. Modeme 10 kere res attım değişen bir sonuç yok…

1 Beğeni

İdm ile indirmeyi denediniz mi ?

Denedim onda şuan hızlı indirmeye başladı. Sorunun sebebi nedir ?

Bilemiyorum ama ben tüm indirme işlerimi idm ile yapıyorum çok kullanışlı

3 Beğeni

Idm bildigim kadariyla parcali indirip hizli ceker. Free download manager da deneyebilirsiniz.

2 Beğeni

hangi tarayıcıyı kullanıyorsun ?

Bazen çeker iken eksik dosya cekiyor diye kullanmıyordum. Mecbur kaldık ama neden…

Opera GX ve Google Chrome

2 Beğeni

aygıt yöneticisi / ağ bağdaştırıcıları / kullandığın aygıt / güç yönetimindeki tüm tikleri kaldır bu şekilde çözmüştüm ben , opera gx kullanıyorum bende

1 Beğeni

Ne kadar güzel bir yardımlaşma ve bilgi paylaşımı örneği olmuş bu konu :smiling_face_with_three_hearts: Teşekkürler bilgilerinizi bizimle paylaştığınız için :pray:

5 Beğeni

:slight_smile: akşam 3 kişi ayrı yerden denedik bu durumu dc den ekran paylaşıp. umarım söylediği işe yarar. 8 9 gibi indiriyoruz. arkadaş 800 geçmiyor. başka yerden indirme yapınca sıfır sıkıntı.

Arada modemi yeniden başlatmak gerek. Modemler bazen tıkanıyor. :smiley: Bugün aynı durumu yaşadım. Modemi yeniden başlattım düzeldi.

1 Beğeni

Adam 5 defa 10 defa yaptı akşam :smiley: pc bozuk diyoruz şakasına. :rofl::rofl: pc nin kullandığı şeylere bile baktık %20 den yukarsını kullanmıyor. İyi bi pc

Bilgisayarı Bozukk :joy:

4 Beğeni

PC’nin maşallahı varmış :nazar_amulet:

5 Beğeni

Denedim kardeşim yok ya malasef olmuyor. Yurtdışına çıkış da mı sorun var bilemedim :frowning:

Denemediğimiz yöntem kalmadı ya :slight_smile: Aksam cemal ben oğuzhan aynı platformda idik. Modem kapa aç yapmak dan hat değerleri iyice bozuldu. Şimdi bir 90 bir 93 bir 97 sürekli değişiyor hız :smiley:

2 Beğeni

Firefox tarayıcısıyla bir denermisin , operada 7 mb/s download yaparken firefox’da 9 mb/s download yapıyo

Modemle alakalı bir durum değil öyle olsa steamdeki download’da çok yavaş olur

Firefox en nefret ettigim tarayici. Onun yerine idm kullanmayi tercih ederim… Modemlik derken, modem aç kapa yaparak ip degistiriyoruz birde hiz anlik degisiyor onun icin oyle denemistik yok yani. Bunun icin bir ariza kaydi actim. Arka plan da bir bakilsin bakalim anormallik var mı…

Neden ıdm kullanmıyorsun?

Merhaba, bilgisyarının DNS ayarlarını sıfırlamayı dene ve ardından bilgisayarını güncellemeyi denetle sonra güncelleme varsa güncelle.

İdm yüksek boyutlu dosyaları indirirken bazen eksik veya hatalı indiriyor diye kullanmıyor idim. Birde bunu sürekli yapmıyor ama ara ara yapıyor. Bazen crackli yüksek boyutlu dosya indiriyorum.(90gb+ üstü) Şimdi mecbur kullanacağım, bu tarz yavaş indiren sitelerde…

Hali hazır da 1.1.1.1 1.0.0.1 dns kullanıyorum. Dns kaynaklı düşündüm. Otomatiğe aldım. Olmadı. Ağ sıfırlama yaptım yine olmadı.
Google DNS e geçtim yine sonuç vermedi… Windows 10 en güncel sürümü kullanıyorum. WİN 11 şuan için geçilecek bir işletim sistemi değil. Diyorum ya 3 TurkNetli aynı anda denedik. Zaten oyun indirip beraber oynayacaktık. Onlarla işletim sistemlerimiz aynı. Değişen birşey de yok. Tek değişken pingler… Oda etkisi olacağını sanmıyorum. Ha birde acaba diye düşünüyorum. Tracert attığım da google’ye ipleri tek tek iplocation sitesin den kontrol ediyorumda. Çıkışım sofia(bulgaristan) üzerinden gözüküyor. Diğer arkadaşımın yanlış hatırlamıyorsam fransa idi… Tam emin değilim ama. Alakası varmıdır acaba diye en son çare o kalıyor :slight_smile: Hayır sistemim de çok iyi. Anakartımın etherneti de kaliteli yani. Onlarla alakası olacağını inanın sanmıyorum. Genelde bu sorun yurtdışı indirme sitelerin de yani sunucularında.

1 Beğeni