Tam hız alamıyorum

Hızım burda ve TurkNet hesabımda 41 mb gozukuyor fakat keenetic extra dsl modemim 35 alıyor en fazla bunu nasıl duzeltebilirim ?

asdasdsadasdasd

dassasaasasdsdasdasdsad

sorun şu oncedende sabit 35 alıyordum şimdi yukseldi hala 35

Aynı sorun bendede var 41 tanimlandi ama hala hız testleri aynı bı fark yok

1 Beğeni

İntelliQos aktifse devre dışı bırakıp tekrar aktif ederseniz düzelecektir.

Ben 41mb tanımlı hizmetim de kablolu ve kablosuz ortalama 38mb alıyorum ki bu da 2-3mb bakır altyapılar da kayıp olabileceğidir.

extra dsl modemde nerden bulabilirim o ayarı ?

tamamdır buldum deneyeceğim . çok teşşekürler

1 Beğeni

Ben kabloluda 33 mbps aliyorum 41 mbps tanimli ama bı fark yok hala önceki hızla

açık iken tam hızımı girip denedim olmadı sildim olmadı kapattım gene olmadı galiba santral ile alakalı çogu kişide var aynı sorun

2 Beğeni

Modemi resetleyip tekrar kurulum deneyin. Muhtemelen olacaktır.

2 Beğeni

@BLackOwL katılmıyorum . Hattına ulaşan daha doğrusu ankastrene gelen 41 mbps. Yüksek ihtimalle daha fazladır. Fakat eğer ayarları doğru yapılandırmışsa 41 mbps i alır birebir. Bende keenetic yok ama demosundan görebildiğim kadarıyla büyük ihtimalle tüm ayarları yapmamış.
internet ayarları>VDSL/ADSL Başlantısı sonrasında açılan dsl bağlantı başlıklı sayfada
dsl teknolojisini vdsl seçin sonrasında ek hat ayarlarına gelin dsl teknolojisi ayarının hemen altında.
bitswap+sra yı etkinleştir. Aşağılara gelince taşıyıcı seti var onu şuan bilmiyorum bakmadım henüz özelliği nedir diye. Fakat vdsl profilini 17a ve 30 a hariç diğer tüm tikleri kaldır.
Gelişmiş ppoe ayarlarında ise mtu değerini eğer 1492 nin üzerinde kabul edecek bir değer bulursan ver.
Dns 1 = 1.1.1.1
Dns 2= 1.0.0.1
Kusura bakma modem olmadan 30 dakikalık araştırmayla bu kadar oluyor =) @npnp

1 Beğeni

Sadece sizin için söylemiyorum. Söylediklerimi de kimse yanlış anlamasın ama hat değerlerini okuyamıyorsunuz. Buradaki paylaşılan hızlara göre kısaca açıklayayım ankastresine ulaşan hız 41210 mbps fakat şuandaki modemin ölçümüne göre 64 mbps alabilir. Yani hattına ulaşan 41 ise bunu eğer ankastreden sonra kötü bağlantı yapmadıysa ve modem ayarlarını tam yaptıysa vs. birebir alır.

1 Beğeni

hattım gayet iyi tt’nin gelen kablosundan sonra direk modeme baglıyorum o açıdan bir sıkıntı yok .Şuan mtu ayarı ile oynayacağım dediniğiz ayarları yaptım yardımınız için çok teşekkür ederim. Bir yukselme olursa buraya atarım. Çok Teşekkürler

1 Beğeni

ne sebep oluyor ise anlamadım bu surekli 35 e sabit şimdi farklıbir modem bulup test edeceğim.

adasdasda

6000 kbps kayıp olması normal. Çünkü benimde hattıma şu an 89900 kbps bağlı ve ben hız testinde 83-84000 kbps arası hız alıyorum. Bu arada başta dediğiniz öncedende 35 alıyordum sözü paket tanımı 35 mbps idi ancak hız testinizdeki sonuçtan haberiniz yoktu anladığım kadarıyla

hiç bir şey normal değilmiş modem değiştirince 37 falan gördü fakat keenetic iyi oldugu için onu kullanmaya devam edeceğim 2 3 mbnin pekde bir önemi yok

ben keenetic modemde 33 alıyordum ama işte sıkıntı orda

hatta bazen tamamen 30 alıyordu hat durumum iyi olmasına rağmen

Keenetic Extra DSL önizleme modu kullanıyorum. Önizleme modunda bir test ediniz. :slight_smile:

1 Beğeni

Snryi 6ya kadar indirip bir deneyebilir misiniz birde

1 Beğeni