Tahmini hız

Evimi taşıma durumum var mevcut TurkNet abonesiyim taşınacagım adreste hemen hemen bütün alt yapı siteleri 66mhps gösterirken TurkNet tahmini 50mhps gösteriyor kutuya uzaklık 212mt en saglıklı cevabı hangi siteden alırım

66 tanımlanan servis verilebilirliktir. 50 ise alabileceğiniz paket hızıdır.

4 Beğeni

en sağlıklı cevap modeme gelen hat değerleri malesef, benimde bütün siteler 45e kadar alabilirsin derken şuan ben 100lük paket kullanıyorum yani orası biraz yanıltıcı olabiliyor

Yapadamısın nasıl oluyor böyle birşey

Daha taşınmadım ondan bakamıyorum nakil de inşallah üzmez bizi TurkNet

35 bağlandıktan sonra hat değerlerini paylaşın bakalım

altyapı sorgusunda tam hızı göremezsiniz sanıyorum. Hat bağlandıktan sonra net kapasiteyi görebilirsiniz. Yaklaşık olarak 50 mbpsi vaad etmiş TurkNet. bende 75 bazen 50 mbps göstersede şuan 92 mbps ile bağlıyım. hatta göre değişecek yani

Bu arada nakil mi daha avantajlı yeni abonelik mi

Peki Nakil mi daha avantajlı yeni abonelik mi

Yeni abonelik daha avantajlı eğer eski abonelikde arkadaşını getir kodu yoksa

Hattı kapatırken bir sonraki aya uğramadıysanız mesela ayın 20 si civarı kapattırsanız yeni bir fatura gelmez diye düşünüyorum. Bu şekilde kapatıp yeni dairede hat başvurusu yaparsanız 1 ay da ücretsiz kullanım fena olmaz. Üstüne nakilde belli bir ucret daha alınıyor

Faturaları kısmını anlamadım? Nasıl yani?

turknette bu ayın faturası ödenir ay sonuna kadar kullanırsınız diğer ayın başında 1 gün dahi kullansanız tekrar fatura kesilecektir belki tüm ay kadar para ödersiniz belki 1 gün o konuda turknetin ne kadar hassas davrandığını bilmiyorum. anlatmak istediğim buydu. sistem değiştiyse de öğrenmek isterim bildiğim kadarıyla durum böyle

Evet ön ödemeli sistem devam ediyor ama faturalandırma dönemleri her aboneye farklı olacak şekilde düzenlendi. Abone aktivasyon tamamlandıktan hemen sonra faturalandırılmaya başlıyor. Örneğin abone ayın 15 inde ip aldı ise bu ayın 15 i ile diğer ayın 15 i arasında ki faturası bir kaç gün içinde çıkarılıyor. Herkese ayın 1 inde kesilme olayı değişti yani. Ayrıca abonelik iptali durumunda iptal gerçekleştiği an faturalandırma duruyor. Abone kullanmadığı günler için fatura adımından kayıt açıp ödeme yaptığı kanal üzerinden fatura iadesini talep edebiliyor.

2 Beğeni

Evet tam burada demek istediğim bir sonraki fatura döneminde kullanım gerçekleşirse yeni bir fatura daha kesilecek iptal sürecinde. Bilgilendirme için teşekkürler

Dediğim gibi fatura kesimi olsa bile iptal durumunda iadesi yapılır. İyi günler dilerim.

1 Beğeni

Eski abonelik te arkadaşını getir kodunu TurkNet çagrı merkezinden personel vermişti telefon edip geçiş yapmak istediğimi söyledigimde :grinning:

Kimin koduydu jahrein mi :joy:

Yok ya telefonu açan müşteri temsilcisi bayandı 2 sene olmuştur heralde

1 Beğeni

Son bir soru sorabilir miyim ben şimdi ipv6 yı kullanıyorum yeni abonelik te kullanmayacağım hattı taşısam hakkım devam edermi