Taahhüt Cayma Bedeli Hakkında Yardım Eder Misiniz?

TTNET’ten fiber kullanıyorum, taahhüt cayma bedelimi öğrendim bugün, taahhütümün bitmesine 1 ay 25 gün var. Cayarsam 318₺ cayma bedeli, bunun 147₺’si modem kullanım ücreti. Eğer modemi teslim edersem 171₺ ödeyecekmişim ama ödemezsem 318₺’nin hepsini tahsil edeceklerini söylediler. Şimdi TurkNet’e geçince modemin mülkiyeti de TurkNet’e geçeceği için benden modem kullanım ücretinin alınmaması gerekiyor. TTNET müşteri hizmetleri zaten hiçbir şey bilmiyor, acaba TurkNet’e geçersem 147₺’lik modem kullanım ücreti gene de faturalandırılır mı ? Bilgisi olanlar yardım edebilir mi lütfen?

Müşteri hizmetleri üzerinden bilgi almanı öneririm 120 TL cayma bedeli TurkNet tarafından karşılanıyor 6 ay boyunca faturandan 20 TL düşürüyorlar

Hocam modemin mülkiyeti hiç bir zaman Türk Telekom’dan başkasına geçemez. Verilen fiber modemler Türk Telekom’undur ve TT harici bir isp’ye geçtiğiniz zaman sizden +10 TL modem ücreti talep ederler her ay için. TurkNet’te bu ücret var mı bilmiyorum. Modemi teslim edin. Eve kadar fiberde
yani FTTH altyapıda zaten size yine modem tahsis edecekler. Ben elimdeki modemi kullanırım diye bir seçeneğiniz yok.

TurkNet fiber modem kiralıyor aynı şekilde 9 TL olması lazımdı aylık ücreti fiber altyapımız olmadığı için tam emin değilim yerinizde olsam modemi iade ederim hem cayma bedelinde azalma olur

Arkadaşlar burda böyle yazıyor, mülkiyeti TurkNet’e geçerse TTNET’ten 140₺ bedel çıkar mı ? TTNET müşteri hizmetleri eğer 140₺’yi öderseniz modem size ait olur ama ödemezseniz geri iade edin dedi. Yardım edecek yok mu ?

TTNET modem kullanım ücreti yansıtır mı TurkNet’e geçince ?

@Baran yetkili arkadaş size bilgi verir

İptal etmeden geçiş yaptığınız da modem için bir ücret ödemezsiniz. Aynı modemi kullanmaya devam edebilirsiniz.

1 Beğeni

Fiber modemi haricinde ikinci olarak normal wifili modem sattıysalar o modemin parası ödenir ve sizde kalır ödemem diyorsaniz modemi geri vereceksiniz yeni modem alacaksınız taahhüt bitmeden geçmen sana kalmış biraz daha beklersen herşey daha da netleşir