T-25 Erişim Kabini nedir? VDSL kesin olarak geldi mi?

Merhaba. Bugün evime 100-150 metre mesafeye 2 tane T-25 Erişim Kabinleri konulduğunu gördüm, o ikili kabinin yaklaşık 150-200 metre soluna da tekli bir tane daha konmuş. Normalde çevrede birkaç şanslı bina dışında hiçbir bina VDSL alamıyor, ben 1200 metreden ADSL alıyorum sokağımızda tek bir tane bina var o şansına 650 metreden VDSL gösteriyor diğer bütün sokak sakinleri 1000-1200 metreden ADSL alabiliyor. Sadece bizim sokak değil yan sokaklar da aynı şekilde %90’ı ADSL. Şimdi biz bu kutulara taşınır mıyız çok heyecanlı ve meraklıyım açıkçası 10 yıldan beri ADSL kullanıyorum ve buranın yatırım alacağına hiç ihtimal vermiyordum çünkü. Bizi kesin bu kabinlere taşırlar mı? Şu an dediğim gibi 1200 metreden ADSL 10 mbps alıyorum ve bu ikili kabinler evime 100-150 metre uzaklıkta. Diğer tekli olan 300-400 metre uzaklıkta. Bunlar konulalı 3-4 gün oldu ben yeni görüyorum ve ilk fotoğraftaki ikili dolabın hemen önünde Türk Telekom rögar kapağı var.

Biraz erken olsa da gözünüz aydın yakın bir süreçte mahallenize fiber gelmiş. Bu kutulara kadar yüksek ihtimalle fiber gelecek sonrasında da en kötü ihtimalle VDSL hızları görebileceksiniz. Tâbi bu kutulara kadar fiber kablo çekilmesi, kabinkerin aktif edilmesi, test edilmesi, bakır altyapının kabin ile bağlantısı süreçleri de var. Umarım kısa sürede tüm işlemler tamamlanır ve siz de VDSL hızlara kavuşursunuz :pray:

1 Beğeni