Sürekli olarak bağlantım kopuyor

yaklaşık 2 ila 3 gündür sürekli olarak 15 20 dakikada bir internetim gidiyor ve 2 ila 5 dk arası gelmiyor destek kaydı açtım türk telekomdan aradılar beni hattınızda zayıflama var dendi benim modemime 75 ila 80 mbps arası hız geliyor. bana 50 mbps e sabitleyin sorun kalmaz denildi ben TurkNet üzerinden açtığım destek kaydında hızımı düşürmelerini belirttim hızım düştü kompalarda azalma başladı ama bir anda tekrar kendi kendine hızım arttı ve kompalar tekrar başladı. Destek numaram 51693300 lütfen yardımcı olun.

Merhaba modem hat değerlerinizi paylaşırmısınız

2 Beğeni

şuan böyle

Merhaba, hat değerlerinizi incelediğim zaman şunları farkettim,
1 . Ekran görüntüsünde:

Mevcut hızınız (Current Rate) değeriniz fazla fakat Max Rate yani Max alabileceğiniz hızda düşüş yaşamışsınız.

2 . Ekran görüntüsünde:

Mevcut hızınız ile Max Rate arasında çok az fark var fakat Max rate mevcut hızınızdan daha yüksek.

Hat zayıflamanızda bir sorun göremiyorum fakat Upload kısmında CRC (errors) hatası aldığınızı görüyorum. TT çalışanlarının da dediği gibi internet hızınızı 50 MBPS ye sabitlemeniz iyi olabilir. Eğer kopma sorunlarınız devam ederse iç tesisatınızı bir elektirikçiye kontrol ettirmenizi önerebilirim.

1 Beğeni

tamamdır ben o zaman destek kayıdı’na geri dönüş yapıyorum 50mbps yapmaları için fakat şöyle bir sorun var ben 70mbps e sabitlettim tekrar kendi kendine yükseldi

gördüğünüz üzere düşürttüm hızımı ama tekrar yükseldi

umarım artık şu gigafiber gelir haber gelmiyor @EFG kendisi de haber bekliyor takip ediyor bulunduğum yeri.

Düşürmemişler 75’e çıkarmışlar :grin:

evet evet sorma ya düşürmek yerine tam tersini yapıyorlar

hat zayıflaması yüksek değil mi ? upload 12 download 13.1. Yoksa ben mi yanlış biliyorum

1 Beğeni

Farklı bir modemle deneyin. Mümkünse farklı bir chipsetli.

Sorması ayıp modem kaç yıllık

açık konuşmak gerekirsem 5 yıl oldu öğrenci olduğum için degiştiremiyorum

Modem garanti bitmişse yavaş yavaş Arıza vermeye başlar değişim talebinde bulun bakalım ne diyecekler

red yer muhtemelen ):

1 Beğeni

Ben şansımı denedim oldu şans işi bu önceki modemim tp-link arciher c5 v idi 3-4 defa durduk yere yandı tek ışığa düştü modem zar zor değiştim sana tavsiyem en yakın zamanda değişmen ücretsiz değişim şansın varsa değiş yoksa internetsiz kalırsın bol şanslar

Fiber hizmet değil ki kimden değişim isteyecek :thinking: