Sürekli internet gidiyor

Hergün art arda net gidiyor sürekli gidip geliyor her gün gidiyor gidiyor başka bişey yok modem değerleri şu şekilde

1 Beğeni

Lütfen, TurkNet TurkNet Online İşlem Merkezi’de bulunan " Teknik Bilgiler" kısmından da SS ekler misiniz?

1 Beğeni

Maalesef son 1 aydır aynısı bende de var. önceden 2 senedir stabil aldığım internet snr 10-11 olduğu halde eksiye düşüyor sonra da dsl kopuyor. Çözümünü bulamadım ama evimdeki modem, kablo yada herhangi bir parça değişmeden oluyorsa Iss 'de sorun vardır. Teknik ekip gelip ölçtü ve hattınız kötü kopma olur diyip gitti. Halbuki 2 senedir aynı hızda hiç kopma yoktu.

buyrun

bu arada modem değişikliği yaptım önceden hiç yoktu kopma sorunum

Ibrahim Bey, hat zayıflamaniz, SNR değeriniz gayet iyi durumda ama, mevcut olan hızınız max hızınızdan fazla görünüyor. Sorun bu olabilir. Yoğunluk zamanları SNR değeriniz düşüyor olabilir. Size tavsiyem sorunsuz şekilde internet kullanmak istiyorsanız hattınıza 50 mpbs lik paketi tanımlatın.

saat 2 internet gine gitti bune simdi yeter valahi

1 Beğeni

saat 3.20 şimdi gitti internet

internet gittiğinde hızım 65 e düşüyor bazen o zaman da net gidiyor mehmet

mehmet bey cevabınız bana mantıksız gelmedi haklı olabilirsiniz örneğin 50 veya 60 mbs de daha stabil bir internet alabilirim ancak gitme saatleri hiç belli olmuyor saat 4.30 da yine gitti yani inanın size hak veriyorum ancak yoğunluk zamanı konusunda bilemiyorum

Pandemi sebebi ile şu anda almanız gereken hızları alamıyorsunuz. Çünkü kapasite yetmesi için, bağlı bulunduğunuz saha dolabı’nın kapasitesi kullanıcılara paylaştırıldığı için bu sorunlar oluyor maalesef (altyapı sağlayıcı TT olduğu için bu duruma herhangi bir müdehale yapılamıyor.) . O yüzden stabil internet kullanmak bu yoğunluk döneminde hızlı internet kullanmaktan iyi olacaktır.

Hiç bir parça değişmeden de olabilir. Modeme gelen kablonun bağlantı noktalarında korozyon veya gevşeklik olmuş olabilir, spliter arıza yapmış olabilir veya modeme gelen kablo ezilmiş, kırılmış olabilir. Diğer sebepleri zaten @mehmetcan arkadaşım belirtmiş.

2 Beğeni

peki teşekkürler cevaplar için hızı biraz düşürüp internet durumuna göre bilgilendirme yapacağım

Mehmetcan 'ın söylediğine katılıyorum stabil internet kullanmak hızlı internet kullanmaktan daha mantıklı. Ama pandemi başladığından beri zaten 40 mbps alabiliyordum stabil şekilde, hem de 7.5 Snr değeriyle. Snr margin yükselsin diye hız paketimi düşürdüm 35 mbps 'e. Şuan 10.8 Snr download. Ama 10 saatte bir kesiliyor.Bazen art arda 3-4 kez kesiliyor. Geceden sabaha kadar bile dsl 4-5 kez kopmuş oluyor. Kopma şekli hep aynı Snr değeri kademe kademe düşüyor. Daha sonra “- 8” 'e düşüyor ve Dsl kopuyor. Farklı zamanlarda aldığım screen shotları bırakıyorum. Ayrıca kopmalar başlamadan önce de sonra da modem, kablo yada herhangi bir ayar değiştirmedim. Splitter kullanmıyorum, dsl hattına da başka bir cihaz bağlı değil. Tekrar dediğim gibi İss 'le alakalı benim durumum. Mühendisim.

21 saat sonunda konu otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.