Superonline Fiber Hakkında Birkaç Soru

İyi günler. Gigafiber gelmediği için Superonline 500mblik pakete geçmeği düşünüyorum.
Ping ve hız probleri yaşanıyor mu? Birde üzerinde gpon olan routerlardan veriyorlar sanırım bunu normal gpon + router olarak talep edebiliyor muyuz çünkü kendi routerımı kullanmak istiyorum.

Superonline geçen biri başka router kullanamazsın demişlerdi, bilgileri alırsan kullanırsın ama vermiyorlar.

Bilgileri almak için internette birkaç yöntem gördüm işe yarıyorlar mı bir bilgim yok. Birde TurkNet iptal ettiğimizde kullanmadığımız günleri faturadan düşüyorlar mı?

Dinamik IP yapılandırmasıyla Superonline modemden çıkan LAN portunu kendi modeminizin WAN portuna takarak ilgili cihaz ayarları ile kullanabilirsiniz

Öncelikle Wi-Fi 6 cihazı ile kurulum yaparlarsa tek cihaz ile kurulum yapılmış oluyor. O büyük modeme de ihtiyacın olacak.

Wi-Fi 5 ile kurulum yaptırırsan Gpon terminali ayrı gelecek. Bu küçük cihaz ile kendi routerın çok tatlı ikili olabilirler.

Routerı WAN portundan pc ye bağlayıp bir komut dizisini çalıştırarak kolayca şifreni öğrenebilirsin.

500mblik pakette Wifi 6 modem diyor ben wifi 5 modem istemeye çalışayım o zaman

1 Beğeni

Merhaba,

Wifi 6 olan modemlerin içinde wifi 5 desteği var. İsterseniz wifi 5 olarak kullana biliyorsunuz.

2 Beğeni

Wifi 6 olan modemde gpon içinde geliyor ayrı bir cihaz olarak gelmiyor. Arkadaşın dediğine göre Wifi 5 modem takarlarsa onda gpon ayrı cihaz olarak geliyormuş bu şekilde kendi routerımı kullanabilirim.

Senin için öyle daha iyi kendin istediğini takarsın. :slight_smile:

1 Beğeni

Bende öyle düşünüyorum. Hem router üzerindeki kısıtlamalardan kurtulacam hemde istediğim cihazları kullanabileceğim.

Teşekkürler yanıtlarınız için.

Wifi 6 olanı iste Keenetic giga al sol ün verdiği modemi sök içinde fiber takılan parçayı sök keeneticin sfp portuna tak fiberi de oraya tak eğer keenetic alabilirsen