Steam ve epic games benzeri platformlardan oyun indirirken hızlı indirmesi için ne yapıyorsuniz

Böyle platformlarda oyun indirmek çok zor oluyor ubisoft connect origin ne yapılmalı çözüm nedir TurkNet in yapabileceği bir şey var mıdır

Ubisoft Connect internetim hepsini kullaniyor - Epic hiz gostergesi bozuk -
Origin hakkinda bilgim yok ama buyuk ihtimalle onunkide bozuktur

1 Beğeni

Ben birkaç yerden duyum aldım kısıtlama falan yapıyorlar normal internetin yüksek olsa bile yapıyorlar

Ben zannetmiyorum ya gigafiber olsa neysede 100 mbps - 50 mbps arasi kisitlama yapmazlar bence.

1 Beğeni

Steamde kısıtlama yok. Tabi yoğunluğa göre hız değişebilir ama kısıtlama direk yok. Epic biraz sıkıntılı şuana kadar 100mbpsninde tamamını kullandığını görmedim. Originde kısıtlama yok en azından 200 mbps için ubisofttada 100mbps kadar yok üzerinde deneme fırsatım olmadı.

Steam te saniyede 35-40 mbyte uzerini goremedim 1000 mbit ile normalde 90 lari goruyorum

1 Beğeni

Merhabalar, ne yazık ki bu konu için TurkNet tarafının yapabileceği ekstra bir şey yok :frowning:

1 Beğeni

ben üninin interneti ile denediğimde 90-100 mbları görüyordu. Steamde server değiştirmeyi deneyin belki avrupa serveri seçili kalmıştır TR serverlarından birini seçin.

hiç onu düsünmedim bir bakıyım olabilir

Ethernet kablosu takılı iken bile server değiştirsen gene aynı

Hangisini kullanıyorsanıza o yerin desteğine hız limitinizi yapabiliyorlarsa tamamını kullanmanızı yapamazlarsa en azında 2-3 katını talep edin yoksa düşük hızla indirmeye mahkumsunuz…

Forumdhden Mesut Çevik bu konudan bahsetmişti 1 videosunda çünkü… Gigafiberciler bu konuda gerçekten en şanssız olanlarıdır çünkü nereye girerlerse girsinler sunucular bunları spamcı olduklarını düşündükleri için %95 oranında internet hızlarını kısıtlıyorlar…

1 Beğeni

TR serverları secili su an 4-5 mbyte saniyelerde 35-40 ları gormustun esasında. Muhtemelen sunucu yogunluguyla alakalı bir durum.25-26 lara cıkıyor sonrasında dusuyor oynak sekilde ileriliyor :slight_smile:

Ubisoft ta 1gbps ile denedim yok anlık olarak 600 mbps ye çıktığını gördüm yani 60 MB/s civarı
Ayrıca eaplayde de yok onda 60-70 MB/s gördüm

1 Beğeni

Steamde tekrar denedim TR sunucusu 60 civarını gördü. Ama daha yukarı çıkmıyor.

1 Beğeni

japonya sunucularını dener misin steamda varsa tabi :smiley:

1 Beğeni

Japonlar mı denedim olmadı çinde denedim

1 Beğeni

Merhaba

İstanbul ve İzmir yoğunluktan dolayı düşme yaşıyor Ankara kullanıyorum.

2 Beğeni

bunu çok ince ayarlarla düzeltebiliriniz bende vdsl 94 mb kullanıyorum yüksek hızlarda indiriyorum

steam hızlı oyun indirme - YouTube