Statik ip tanımlandıktan sonra internet erişimi gitti

Destek kayıtı da oluşturdum ama benden istedikleri konsoldan ping testi oldu. Gerçekten yardım edebilecek biri var mı acaba.

Merhaba,
Statik ip iptal edersen internet geliyor mu ?
Statik ip kullanman zorunlu mu ?

2 Beğeni

Evet iptal edince düzeliyor ama port açmam gerektiği için aldım. Daha önce kullanmıştım, keşke iptal etmeseydim hiç böyle bir sorun yaşamamıştım.

1 Beğeni

Merhaba,
Statik IP adresinizi değiştirdim. İnternet erişiminizin olup olmadığını tekrar kontrol eder misiniz? @enguefto

1 Beğeni

Hayır malesef internete erişemiyorum hala.

2 Beğeni

Merhaba,
Tekrardan farklı bir IP atadım. Modemi kapatıp 20 saniye sonra tekrar açmanızı ve denemenizi rica ediyorum. Sorun devam ediyorsa modemi sıfırlayıp tekrar kurmanızı rica ediyorum.

4 Beğeni

Hemen deniyorum.

2 Beğeni

Modemi sıfırladım, kurulumu yaptım doğru değerleri girdim ancak yine de internet erişimi sağlayamadım. iss ile bağlantı kurulu ama internet erişimim yok.

1 Beğeni

Modeminizin IP’iyi alıp almadığını kontrol eder misiniz?

1 Beğeni

Evet ip’yi görebiliyorum

1 Beğeni

K.adı ve şifre yazdığınız kısımıda DNS sunucularını elle yazmanızı rica ediyorum.

1. DNS Adresi: 193.192.98.8
2. DNS Adresi: 212.154.100.18

Yazdıktan sonra kaydedip modemi kapatıp tekrar açın ve erişimin olup olmadığını kontrol edin. Sorun devam ederse farklı DNS ile deneme sağlayın. Sorunun DNS bazında olup olmadığını öğrenelim.

IP adresiniz 95 ile mi başlıyor?

2 Beğeni

Verdiğiniz dnslerle de bağlantı sağlayamadım.

1 Beğeni

Evet 95 ile başlıyor, dns deniyorum.

1 Beğeni

yer çubuğunda rastgele linklere tıkladım içlerinde sadece .edu uzantılı olan bir siteye girebildim çok garip :sob:

1 Beğeni

DNS temizliği yapabilir misiniz?
CMD’yi açıp ipconfig /flushdns yazar mısınız?

1 Beğeni

flushdns yaptım yine aynı

destekten çözüldü galiba sizsiniz :)), çok teşekkür ederim yardımlarınız için. Acaba sorun neydi, merak ettim açıkcası.

@Eren bu statik ip sonrası internet erişimi olmaması durumu kaç senedir var, buna kalıcı çözüm bulunamıyor mu da sürekli bu şekilde ugraşılıyor ?

1 Beğeni

Sorununuz çözülmüş olmasına çok sevindim. Sorun DNS ile ilgiliydi.

1 Beğeni

Her Statik IP atamasında olan bir durum değil. Genellikle DNS’den dolayı sorun yaşanıyor.