STATİK İP problemi

Selam arkadaşlar statik ip kullanıyorum. Oyun oynadığım servera tracert attığımda ya da herhangi bir ip ye, beni dsl dynamic server üzerinden bağlıyor. Normal şartlarda static server üzerinden yönlendirme yapması gerekmiyor mu ?

Ayrıca statik ip lokasyonu Amasya görünüyor fakat ben Bursa’dayım. Bunun yanlış olması bir problem yaratır mı ?

1 Beğeni

Bir şey merak ettim statik ip alınca bağlandığın pop ve serverlar değişti mi ? Tracert testindeki 2, 3, 4, 5 yazan yerler.

Moderatör dostlarım yardımcı olabilir misiniz?

TurkNet online işlemlere yazdınızmı?

1 Beğeni

Orada yazan Statik veya Dinamik ile bizim internetin bir alakası yok, bende de statik yazıyor ama benim internet de dinamik ip. Konum da önemli değil sadece google haritalarda farklı gözükür en fazla.

Evet değişti fazladan bir kaç yer vardı

Yazdım da ip bloğunuzla ilgili bir durum bu diye geçiştirdiler. Burada atılan tracertlere baktım statik ip olanlar statik server üzerinden yönlendiriliyor.

Selamlar @OptimusPrime, rica etsem müşteri numaranızı forum profilinize ekler misiniz?

1 Beğeni

Selamlar ekledim :+1:

Hocam var mı bir gelişme çevirimiçi oyun deneyimim bayağı kötü durumda

Hattınız ile alakalı arka planda birkaç işlem uyguladım. Probleminiz çözülmedi ise sorun yaşadığınız oyuna ait tracert ve paket kaybı testlerinizi buradan benimle paylaşmanızı rica ediyorum.

2 Beğeni

@alperenatici müdahelesi ile çözüldü”