Statik Ip Bağlantı Problemi

Merhaba,

Statik IP hizmeti etkinleştirdim. IPV6 da etkin. Fakat what is my ip sitelerine girdiğimde IPV4 is not detected hatası almaktayım. Sadece IPV6 destekleyen sitelere girebiliyorum. Keenetic Hopper modem kullanmaktayım. Arayüzde atanan statik IP yi görebiliyorum. Ama internete bu ip yi kullanarak giremiyorum. Modem arayüzünde bir ayarı mı atlıyorum 2 gündür işin içinden çıkamadım. Modemi sıfırladım baştan kurdum. Fakat bir çare olmadı. Konu hakkında bilgisi olan var mıdır?

Merhaba, İPV6 kapattığınızda ipv4 bağlantı sağlıyor mu

1 Beğeni

IPV6 kapattığımda internete erişimim tamamen kopuyor. Biraz önce tekrardan denedim. Modem arayüzünde de internet erişimi yok yazıyor. Geçmişteki konulara baktım. Bu problemi yaşayan başka kişiler de var. Turknetin sağladığı static iplerin bazılarının problemli olduğu ve internete çıkışın olmadığı bilgisi var galiba. Müşteri hizmetlerine bunu belirttim ama çok bir şey fayda etmedi.

Statik ip kapattırırsanız internet gelecektir. Statik ip yinede kullanmak istiyorsanız ip değişikliği yapılması gerekebilir. Destek kaydı üzerinden ip değişikliği yapıldımı ?

Dün açtırdım ilk defa statik ipyi. Bağlantı olmayınca kapattırdım ve internet geldi. Bugün tekrardan deneyeyim dedim. Yine bağlantı problemi oluştu. Biraz ısrar ettim müşteri hizmetlerine statik ipyi değiştirmeleri için. 15x.xxx li iplerden 97.xxx lere değişiklik yapınca problem çözüldü. Bu tarz statik ipye geçen arkadaşlar için bilgi olarak kalsın. Turknetin bazı ip blokları çalışmıyor.

2 Beğeni

Sorun çözüldüyse iyi kullanımlar.

Bu konu, son yanıttan 60 dakika sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.