Statik ip alınca dowland hızı düştü

sped test sol tarafta sadece gebze ve izmit yazıyor server bilgileri ben istanbul bahçelievlerde bulunuyorum server bilgileri neden uzak ben sorunsuz cgnatsız internet kullanabilmek adına üstelik 15 liraya statik ip alıyorum soruna bak hem uzak serverden ve düşük dowland

hızıyla internet hizmeti alıyorum sizden talebim çözümlenmesi adına ya server istanbul olarak verin yada statik ipi istanbul lokasyonlu verin server nekadar uzaksa ping de okadar yüksek oluyor cgnatta bile ping 1 veya 2 idi şimdi 3 ve 4 ping kadar ulaşıyor ancak cgnatta internet sayfaları açarken anlık yavaşlama mevcuttu bu sorunun çözümlenmesi için stati ip aldım ancak dowland hızı düşük çıktı sayın alperenatici hocam bu sorunun çözümlenmesinde yardımcı olursanız çok sevinirim TurkNet Online İşlem Merkezi müşteri hizmetleri sorun yok deyip şikayet kaydını kapatıyor

1 Beğeni

Yahu derdini seveyim türkiye’de böyle bir internet bulmuşsun şikayet ettiğin şeye bak

1 Beğeni

dert değil arkadaşım sorun var çözümlenmesi adına kaydı açıyorum

2 Beğeni

idm ( Internet Download Manager ), jdownloader programı gibi aynı anda çoklu parça download yapabilen bir downloader ile,

https://speed.hetzner.de/

şuradan 10gb lık dosyayı download ederken, bize hızını screenshot olarak paylaşırmısın?

belki speedtest tarafında bir sorun bulunuyordur, görmüş oluruz, indirme süresinide gözetebilirsin, 10gigabyte lık dosyayı 1gigabit bağlantı ile,

10GB/120mb = 83 saniyede indirmiş olman gerekir.

10gb/80mbp ile indiriyor

Internet Download Managerle

10gigabyte lik dosyayı 80mbit ile indirdiğinizi anladım,

speedtest de gördüğünüz hız esasında sizin Türkiye içindeki hızınızdır,
Türkiye içinde barındırılan sunuculara karşı otomatik test yapılır,

speedtest de (change server) yurt dışı sunucuları almanya amerika hollanda gibi seçerekde test edin, burada ne rakamlar görüyorsunuz,

kanımca esas olan dünyaya karşı 1gigabit hızı (120megabyte/saniye) alabilmekdir,

diğer türlü bu hızı kullanmak için tr içindeki sunuculara bağımlı kalınır ve genelinin barındırıldığı datacenter larca 100mbit bağlantıya sahipdirler.

bu bağlantıyı ben kullanıyor olsaydım, dünyaya karşı 80mbit / 100mbit bir bağlantının,
sembolik speedtest hız testinde 1gigabit çıkmasının hiç bir önemi kalmazdı…

sorununuzu düzgün teşhis etmeniz gerekir, örneğin yurt dışı 100mbit alırken tr içi 600mbit mi kalıyor?

fastcom testten 550mbps dowland spedtesten 610mbps dowland çıkıyor

statik pi in bulunduğu sörverden bir kısıtlama var 600mbps olarak güncellenmiş TurkNet Online İşlem Merkezi müşteri hizmetleri bu hız sorununu giderilmesi için birşey yapmıyor sistemden hız güncellemek bu kadar zormu veya network ekibine iletmek sorunu çözdürmek bu kadar zormu ben anlamıyorum tek şansım alperenatici hocam anca bu sorunu çözümletebilir

TurkNet Online İşlem Merkezi müşteri hizmetlerinin tek bildiği modemde 1000mbps gözüküyor demeleri ancak modemde 1000mbps de yazsa sistemsel olarak hız ayarlanabilir eskiden nadıl akn varken 16mbps alırken modemde 16380mbps yazıyordu akn geçince 3mbps hız geliyordu modemde arayüzünde yine 16384 mbps yazıyordu bu hızın sistemsel olarak kısıtlandığının kanıtıydı bu da öyle bir durum

Ayni sorun bende baska bir iss in gigabit baglantisinda basima geldi. Hatta ben istanbuldayim ankara server indan verilmisti ip. Ben hic kasmadim iptal ettim. :slight_smile:

ancak bu durumu anlayacak TurkNet Online İşlem Merkezi müşteri hizmetleri nerede sadece alperenatici hocam bu durum anlar

valla hocam haklısın bende düşünmüyor değilim zaten bu ilgisiz TurkNet Online İşlem Merkezi müşteri hizmetleri varken bende kapatacam bu gidişte bir ara sinirlendim kapatacaktım alperenatici hocam sorunu çözmüştü vazgeçmiştim

TurkNet musteri hizmetlerinde malesefki sıkıntı var . Statik ip ihtiyacin yoksa sadece nat tan cikmak icinse birak gnatta kal daha hizli baglan sinir stress yapma derim :slight_smile:

oimden tek tek anlatıyorum yazıyorum sorunu ancak hiçbirini dikkate almıyorlar ya bilmiorlar işi yada önemsemiyorlar kesinlikle çözüm odaklı değiller TurkNet TurkNet Online İşlem Merkezi müşteri hizmetleri

cgnatı sevmiyorum internet sayfalarını anlık yavaş açması akşamları internetin kasması gibi etkenlerden dolayı ping yükselmesi gibi

TurkNet te altyapiniz iyiyse ariza problem vs yasamazsaniz baglanti kalitesine lafim yok 10 puan. Ama alt yapi problemi varsa bir arizada vs dert sahibi olma olasiligi yuksek destek kaydi aca aca hazir kopyala yapistir cevaplar ile

TurkNet müşteri hizmetleri için işe alımlarda biraz daha dikkat etmeli iş bilmeyen müşteri hizmetleri nedeniyle müşteri kaybediyor TurkNet müşteri hizmetlerini birazdaha denetlemesi gerekiyor TurkNet ve müşteriler sadece müşteri hizmetlerinin insifayetine kalmamalı sağ olsun TurkNet ceosu cemçelebiler 1000mbps internet veriyor ancak TurkNet müşteri hizmetleri bu iyi hizmeti yönetemiyor bir arıza oldumu vay müşterinin haline müşteri hizmetlerine şikayetini anlatıyorsun anlamıyor cevap yazıp kapatıyorlar tek yaptıkları bu çözüm sıfır forum da alperenatici var çok iyi müşteri hizmetlerini ilgilenmediği şikayetlerimi çözmüştür müşteriyle daha ilgili çözüm odaklı

Bu forum yoneticileri ve @EFG musteri hizmetlerinin yapamadigini yapiyor . Onlarin arkasini topluyorlar resmen.Bunu daha oncede soyledim gene soyluyorum. Turk.net te sorun yasamadik a ariza vs hersey 10 numara. Musteri hizmetleri noktasinda bir durum oldumu genel bir sıkıntı sikayet malesef var

TurkNet müşterihizmetlerinin müşterinin sikayetini çözmek gibi bir derdi yok müşteri sikayeti yazsin sadece cevap yaziyim sikayet kaydını kapatayim o kadar bu kısır döngü devam edip gidiyor sikayet kayıtlarını cozmediktensonra hizli dönüş yapsan ne olucak