Stabil olmayan (dalgalanan) indirme hızı

Gün içinde (bazı günler yaşadığım kesintileri saymazsak) indirme hızım oldukça stabil. Fakat bazı günler, saat 00.00 itibari ile indirme hızım dalgalanmaya başlıyor. Bugün de bu oldu. Saat 00.00 da internetim kesildi. 1-2 dakika içinde geldi fakat bu problemi de beraberinde getirdi. Bu saatlerde genellikle Geforce NOW (bulut oyun sistemi) üzerinden oyun oynuyorum. indirmem dalgalandığı için oyun bağlantım bi geliyor, bi gidiyor. görüntü akıyorken birden donuyor ve devam ediyor. 2-3 saniye ara ile oluyor. yaptığım hız testinde de bahsettiğim dalgaları birebir gördüm. indirme grafiği sık sık yukarı ve aşağıya doğru hareket ediyor. destek kaydı bırakmam sadece o 24 saat için bir çözüm oluşturuyor. problem sürekli kendini tekrarlıyor. şimdiden teşekkürler.

1 Beğeni

Wifi ile mi bağlanıyorsunuz ?

1 Beğeni

Eğer bağlantın wifi’sa wifi frekans ayarı yap veya kablolu bağlan. Kabloluysa performans problemi kaydı aç kontrol etsinler.

Wifi ile bağlanıyorum. Bahsettiğiniz ayarlamaları nasıl yapacağımı anlatabilir ya da bununla ilgili bir kaynak atabilir misiniz?

Wifi de dalgalanma yaşaman cok normal. Kaliteli bağlantı icin kablolu kullanman gerekir. Şuan kullandiginiz modem nedir ?

3 Beğeni

Zyxel VMG3312-B10B. Bir zamanlar Türk Telekomun dağıttığı modem. problemin kablosuz bağlantı yüzünden olduğunu sanmıyorum. Çünkü dediğim gibi saat 00.00dan sonra oluyor sadece. Gündüz kablolu-kablosuz ikisini de denedim. Aynı performansı alıyorum.

Tam 00 da ise çok kısa süreli TurkNet yada santral kaynaklı kopma oluyor. Ama çok kısa bu süre.

1 Beğeni