Sosyal Medyaya giremiyorum

Selamlar @oalan, sizin durumunuzu da incelemek isterim. Rica etsem forum profilinize müşteri numaranızı ekler misiniz?

Ekledim @alperenatici

1 Beğeni

Merhaba hala dönüş yapılmadı ve siteden destek talebinin bilgilerini göremiyorum. Resmen destek talebi silinmiş. Fatura ödemesi yaptığımız destek talepleri silinmezken içeriğini görebilirken bu arıza kaydının içeriği görünmüyor.

Neden içeriğini göremiyoruz?

Selamlar @BerkeT, destek kaydınızın hala aktif ve sürecin devam ettiğini görüyorum.

Neden bu şekilde gözükmektedir?

Gizli sekme ve mobil uygulama üzerinden kontrol eder misiniz?

Denedik ve çalışmamaktadır. Maalesef her zamanki türk net problemleri.
En son gelen maile göre hala inceleme devam ediyormuş.
Merak ediyorum türk net teknik destek ekibi bu kadar mı zayıf?

Aralık ayının başlarında başlayan bu durum mart ayına girmek üzereyiz ve hala devam ediyor.

Şaka gibi gerçekten türk telekom ekibi bile geldi sorun çözülmedi.

Şikayetvar Twitter gibi sosyal medyalar üstünden de bu konuları bildireceğim sanırım destek talebi açmak ilginizi çekmemektedir.

Siteminizi anlıyorum. Bu tarz bir problemi yaşayan farklı bir kullanıcıyla bizzat karşılaşmadım. Eğer fikrim sorulur ise bu bizim tarafımızdan kaynaklanan bir sorun değil. Sizin tarafınızda çözülmesi gereken teknik bir problem var. Çünkü biz platform özelinde herhangi bir kısıtlama uygulamıyoruz. Problemin kullandığınız cihazlara yaptığınız ayar ya da doğrudan cihazın kendisiyle alakalı bir sorundan kaynaklandığını düşünüyorum. Yine de ekipler kontrollerini tamamladığında size kapsamlı bilgi aktaracak.

ek olarak madem modem ile problem olduğuna ihtimal veriyorsunuz neden modem değişimi denenmiyor?
Türk telekom ekibi sonuçta testlerini yaptı bunu canlı canlı gördü

Merhaba,
Teknik ekip tarafından bu süreç içinde modem bilgilerimiz tamamen sıfırlandı. Yani böyle bir şeyin olma ihtimali de yok. Modem sıfırlandıktan sonra devam etti.

Türk telekom ekibide aynı şekilde Türknetin yurt dışı sunucularında problem olabileceğini belirtti.

Basit bir şekilde yurt içi ip adreslerinde problem yokken.

Yurt dışında olan herhangi bir ip adresine bağlantı kurulurken sizce neden bu ping problemi başlıyor?

Yani google.com türkiyede sunucusu var bunda problem oluşmuyor fakat örneğin,
binance.com sitesinin amerika sunucusuna girmeyi denediğiniz anda ağ çöküyor.

Sizce bu neden kaynaklanır?

Neden yurt dışı sitelerine girinceh hat çöküyor.

100 mbps olan internet bir anda 40 mbps düşüyor ve diğer sitelere erişim kapanıyor?

Ağa bağlı tüm cihazlarda da aynı sorun yaşanıyor mu?

Evet aynı sorun yaşanıyor.
Eğer VPN kullanırsanız bu yurt dışı pingi problemi çözülüyor.
Örneğin vpn olmadan ben Discord canlı yayına katılamıyorum 5000 ping oluşuyor. Fakat VPN açıldığı anda Discord üstünde canlı yayınlara katılabilirsiniz.
Giremediğiniz yada pingi olan sitelere girebilirsiniz.

daha kötü bir şekilde tekrar başladı problem.
Panelden çekilen bir görüntü

:slight_smile:

Türk.net resmen bizimle oyun oynuyor. Hala hiç bir şekilde bize ulaşılmadı. Destek talebi açmamız engelli. Önceki destek talebini göremiyoruz. Arkadaşlar paramızı iade edin biz dava yoluyla artık ulaşacağız. Aralık ayında başlayan sorunu çözemiyorsunuz bu kadar basit bir firmamısınız anlamış değilim. Artık kim ulaşacak bize hiç mi bilgili bir ekip yok?

Gerçekten müşteri ilişkileri size oyun gibi mi geliyor?

Twitter Şikayetvar vb tüm platformlardan yaşadığımız durumu paylaşacağım.

1 Beğeni

Hala çözüm yok…

Merhaba, aylardır süren probleminize Türk Telekom tarafından TurkNet’in yurtdışı çıkışlarında sorun olduğu tespiti yapılmasına rağmen TurkNet’in size aylardır çözüm sunamayıp, kendilerine fatura kesmeyip sıkıntıyı size yükleyip ve bu kadar süredir internet hizmetinizi sağlıklı bir şekilde sağlayamayıp size tam fatura fiyatı kestiğini görüyorum. (Sizin söylemlerinize göre). Tavsiyem sorununuzu öncelikle tüm forumlarda,şikayetvar’da ve youtube’a video olarak yüklemeniz. (Bu sesinizin yüksekliğini emin olun arttıracak.) Eğer hala sorununuzu çözemiyorlarsa size yapılan bu saygısızlığa karşılık son çare internet servis sağlayıcı firmanızı değiştirmenizi tavsiye edebilirim. Son olarak hizmeti sağlayamayıp, hatasını kabul etmeyen ve tam fatura kesen firmaya dava da açabilirsiniz.

ŞikayetVar üstünden şikayetimi dile getirdim.
Kendileri zaten sistemden destek talebi açmayı kapatmışlar.
Destek talebine bakamıyorum.
Mesaj yazamıyorum sadece mailde gelen mesajı görebiliyorum.

Susturma çabası içindeler.

Ayıptır Aralık ayından beri vpn için para ödüyorum. Maalesef anlaşılan o ki TurkNet kullanılmaması gereken bir firmaymış.

Türk Telekoma daha fazla para veririm ama bu durumu çekmem yemin ediyorum Türk Telekomda bir sorunum olsa ertesi gün kapıma geliyorlardı.

Konu Hala günceldir.

Merhabalar modem üzerinde güvenlik duvarı açık mıdır?

Evet kapatmayı ve tekrar açmayı da denedik. Geçen ay meğer mail gelmiş sorun bulamadık diye kendi Çalışanları bile sorun olduğunu gördüler ve destek talebini kapatmışlar harika değil mi?

Üstüne cevapta yazamıyorsunuz. Sistemden kapatmışlar yazı yazmayalım diye :sweat: