Sosyal medya videolarda takılma

merhabala arkadaşlar bütün sosyal medya videolarda takılma sorunu yaşıyorum görüntü kalitelerini en düşükte açıyor ve onlarda bile takılma oluyor sebebi nedir sizlerde de aynı mı ?

İnternet hızınız kaç Mbps?

etmen çok maalesef bilgi paylaşmadan bir şey diyemeyiz. Hat değerlerinizi paylaşarak başlayabilirsiniz.

bilerek sabit yaptırdım

Dns değiştirmeyi denediniz mi? Cloudflare DNS( 1.1.1.1 - 1.0.0.1 )

2 Beğeni

modem ayarlarında bu dns mevcut hakan bey. dilerseniz foto atabilirim.
( modem değerleri nasıl bu arada ? )

Değerler ortalama. Dns i modem arayüzü haricinde bilgisayar ağ ayarlarından girmeyi denediniz mi?

1 Beğeni

deniyorum hemen fakat telefon içinde aynı sorun geçerli

dns’i dchp havuzundan girmeniz lazım. girdiğiniz alanın ss atabilir misiniz ?

doğru mudur ?

Wi-Fi yapılandırmasıyla alakalı da bir sorun olabilir. 2.4Ghz için dinamik kanal seçimini aktif edin. Ya da wifi analyzer gibi programlar kullanarak çevrenizdeki sinyallere göre en az kalabalık olan kanala sabitleme yapın. Tercihen 1-6-13 kanal seçimleri çakışmaları olmadıkları için daha sağlıklıdır. Ancak biz forumlarda bunu diye diye herkes bu kanalları kullanır oldu yahu :smiley: durumlar ilginç.

görüntüler doğru olduğunu gösteriyor. ama en önemlisi dns sonrası modemi yeniden başlatmak. bunu yapmana rağmen sorun devam ediyorsa wifi ayarlarını gözden geçir. kanal ve bant genişliğini kontrol et. başka sağlıklı bir açıklama yok maalesef.