Sorun kimde? Türknet mi Türk telekom mu?

Adsl hizmeti kullanırken de sorun yaşamıştım illallah dedirtiler bıraktık türkneti superbox aldım. Bir sponsorunuz şöyle iyi oldular böyle iyiler dedikleri için. Şimdi vdsl altyapı gelmiş 5 yıl yakarış ardından. Arkadaşım başvurduğu gün kuruluma gidildi hadi neyse yoğunluk falan dedik. Kurulum yapıldı edildi peşin olarak kurulum ücreti de verdik. Alamıyorum interneti. IP alamıyorum. DSL ışığım yanıyor modemde. Türk telekomdan adam gelip bakmış böyleymiş ne yapayım nasıl yapayım bu işi?
Cimere şikayette de bulundum daha önce ttnet kullanırken de leş gibi hizmetleri vardı. Gelicez diyip eve tıkıyordu bizi. Gelmiyorlardı. Niye gelmediniz diyince onu söyleyemiyorum diyordu. Böyle saçma bir şey olabilir mi ya? Ben türktelekomdan internet almak zorunda mıyım? Ben türknetten internet alıcam arkadaş? Birisi yardım etsin ya.

Mesaj 1

Modem Değerlerim

Merhaba, bu aşamaları dener misin?

Modemde internet ışığı yanmıyor sorunu nasıl çözülür?

• Farklı cihazlarla internete bağlanmayı deneyin.
  • Modemi yeniden başlatın.
  • Kablo bağlantılarınızı kontrol edin.
  • DSL bağlantınızı kontrol edin.
  • DNS ayarlarınızı değiştirin.
  • Farklı modem kullanın.
  • İnternet servis sağlayıcınızla iletişime geçin. (Destek kaydı açıp bildirin.)

copy paste cevaplar vermeden fotoğraflara açıp baksaydınız keşke

Kusura bakmayın mavi başlıkların fotoğraf olduğunu bilmiyordum. Baktım ve değerleriniz de problem yok.

• Farklı modem kullanın.
  • Modemi yeniden başlatın. (Resetleyip kurabilirsin)